Trenér nováčka nejvyšší soutěže Svatopluk Habanec už pár týdnů hovoří osouboji se Zbrojovkou jako oklíčovém zápasu, který jeho tým musí bezpodmínečně vyhrát, aby mohl reálně pomýšlet na záchranu. Okamžik, který nesmí Ústečané propásnout, je konečnětady!
„Vpodstatě to je zápas ozáchranu. Obě mužstva potřebují vyhrát,“ podotkl Habanec před nedělním utkáním na teplických Stínadlech (15.00), kterým sezona vstoupí do odvetné fáze. Ústecký kouč vzývá především větší produktivitu a po svých hráčích chce, aby se vyvarovali smrtících hrubek vdefenzivě.
Arma nevyhrála osm zápasů, navíc vposledních dvou inkasovala po čtyřech gólech, a už potřebuje zabrat. Na Moravany si může věřit, protože vprvním zápase unich vyhrála jasně3:1.

Tenhle výsledek ještě teď děsí hráče Brna. „První vzájemný duel sÚstím byla znaší strany hrůza a děs. Byl bych rád, kdyby se nám porážku podařilo odčinit,“ připomněl kouč Zbrojovky Karel Večeřa nevydařený ligovýstart.

Teplice mají vlize co napravovat, když prohrály poslední dva duely sPlzní iBohemians. Vtýdnu ukončily sérii porážek pohárovou výhrou 2:0 vBudějovicích, což jim před nedělní bitvou vPříbrami dodalosílu.

„Minulý týden jsme neměli nejlepší, snad nás výsledek zpoháru nakopne. Máme soupeři co vracet,“ uvedl kouč Teplic Jiří Plíšek proČTK.
Vúvodním vzájemném utkání Severočeši překvapivě padli na Stínadlech po výsledku 1:2. Tehdy byl jediným střelcem Teplic Jakub Mareš, který prokazuje formu. Nejlepší kanonýr klubu se trefil ive středu včeském poháru a zajistil tak svému týmu postup do jarního čtvrtfinále.
Příbram poslední tři zápasy neprohrála. „Uznáváme sílu soupeře, ale půjdeme za vítězství,“ vzkázal trenér Příbrami Roman Nádvorník.
Vden utkání, které vypukne ULitavky vneděli v15.00, oslaví Verbíř 38.narozeniny.

Jak asi nastoupí:

ÚSTÍ– BRNO (neděle, 15.00)
Ústí: Buček (Novák)– Hyčka, Džuban, M. Valenta (Polák), Janů– Doležal, Martykán, Vrtělka– Zachariáš– Jindráček, Krbeček.
Absence: Dvořák (zranění).

PŘÍBRAM– TEPLICE (neděle, 15.00)
Teplice: Grigar– Matula, Smejkal, Hošek, Rosa– Vondrášek, Siva, Ljevakovič, Čajič, Mareš– Mahmutovič.
Absence: Vidlička (nejistý start).