„Náročný los? Co je dnes těžké, co je lehké? Už na podzim jsme převážně bodovali s kvalitními soupeři, takže nevím, jestli je los výhoda nebo nevýhoda. Liga je vyrovnaná, uvidíme, jak to zvládneme. Na jednu stranu je dobře, že k nám přijedou soupeři, kteří budou chtít hrát fotbal a nebudou zalezlí na šestnáctce. Nám víc vyhovuje, když máme prostor a kam útočit. Nebudeme muset pouze dobývat,“ tuší před premiérou teplický asistent trenéra Lukáš Přerost.

Podle jeho slov by měl být trávník Na Stínadlech oproti nedělní generálce v lepším stavu. Proti kombinovanému celku Sokolova a Karlových Varů (2:0) byla jeho jedna polovina hodně zmrzlá a pokrytá vrstvou sněhu. „Mrazy už nejsou takové, hřiště by mělo být v pořádku a dobře připravené,“ dodal Přerost.

Samotní fotbalisté se už startu jara nemohou dočkat.

„S Plzní budeme hrát doma a pokusíme se zvítězit. Věřím, že kdyby bylo lepší počasí, tak by přišlo diváků hodně. To by si cestu našlo hodně lidí. Nedá se nic dělat, liga se v tomto termínu odehrát musí a my se s tím vypořádáme,“ prohlásil teplický stoper Antonín Rosa.