"Mě překvapuje, kolik lidí to překvapuje. Když jsme chystali Batalion na pralesní ligu tady na Teplicku, hráli jsme v rámci přípravy s tejdejším Slovanem Sobědruhy, tehdy se motajícím nějak na pomezí první a druhý ženský ligy, pak se z něj stala odnož Teplic. A i když jsme byli tým nekopů, v pohodě jsme s nima plichtili," vzpomíná novinář a amatérský fotbalista Jan Beránek. 

"Já jsem schválně koukal na porovnání výkonu žáků a žen na 800 metrů v atletice. Jsou tam výkony plus minus stejné, takže porovnání U15 - ženy mi přijde odpovídající, což potvrzují i jiné přáteláky," nabízí zajímavý pohled mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. 

Jak duel vnímala ženská reprezentace? 

„Na tempo jsme si musely chvilku zvyknout, kluci byli rychlí a někdy jsme je nestíhaly. Myslím, že jsme měly dobrý důraz, šly jsme do všeho a nic jsme jim nenechaly. Dokázaly jsme i zklidnit hru, vzadu to obehrály a hledaly možnosti dopředu,“ uvedla útočnice Franny Černá, která otevřela gólový účet. Tepličtí pak třemi brankami vývoj zápas otočili, v 88. minutě už jen korigovala Eliška Janíková.

„Utkání nám ukázalo, že jsme schopni hrát dobrý fotbal. Byly tam povedené kombinace, rychlé akce a pokud jsme byli dostatečně agresivní, dokázali jsme získávat míče a vytvářet si z toho šance. Jediné co mi chybělo je, že jsme měli dostatek šancí, abychom dali více gólů,“ zhodnotil přípravu trenér Karel Rada, kterému v Chomutově chyběly opory Lucie Voňková i Kateřina Svitková.

„Splnilo nám to účel, aby holky byly spolu, abychom trénovali v součinnosti, souhry a dostal příležitost širší kádr. Další hráčky se mohly ukázat a připojit se k týmu. Viděli jsme, na čem musíme zapracovat a připravit se dobře na Polsko, kdy nás čekají důležitá a zásadní utkání kvalifikace,“ vyhlíží Rada pokračování kvalifikace, ve které jeho tým dvakrát vyhrál a jednou prohrál s favoritem skupiny Španělskem.

„V Chomutově jsme maximálně spokojeni, máme zde výborné zázemí, perfektně připravené hřiště, blízko hotel, který nám zabezpečí všechno, takže jsou tu pro nás ideální podmínky pro přípravu,“ dodal Rada.

V září národní tým čeká dvojzápas s Polskem v rámci kvalifikační skupiny mistrovství Evropy.

Za Teplice se trefili Hefner, Dbalý a Přenosil. 

Česká republika ženy – FK Teplice U15 2:3 (1:0)
Branky: 31. Černá, 88. Janíková - 53. Hefner, 63. Dbalý, 66. Přenosil
Sestava ČR – 1. poločas: Růžičková – Vyštejnová, Sonntagová, Cahynová, Bartoňová – Ringelová, Stárová, Černá, Krejčiříková – Martínková L.
Sestava ČR – 2. poločas: Růžičková – Chlastáková, Dědinová, Bertholdová, Khýrová – Šlajsová, Janíková, Mrázová, Pochmanová, Nepokojová - Křivská
Sestava Teplic: Rojko (57. Vošahlík) - Terynek (46. Vaník), Reynolds (66. Schönbauer), Voráček, Hřebík (66. Turek) - Senft (66. Foretník), Turek (46. Přenosil), Schönbauer (46. Paldrych), Heidenreich (57. Spálený) - Hefner - Foretník (46. Dbalý).