Memoriál je věnovaný Petru Škohelovi. Dlouholetý hráč, trenér, předseda a také sponzor Baníku vloni v srpnu nečekaně podlehl náhlé zdravotní indispozici krátce po padesátých narozeninách.

KAMARÁD DO NEPOHODY

„Škohy zůstal navždy v našich srdcích jako výborný a spolehlivý parťák do nepohody. Pro modlanský fotbal udělal neskutečně moc. Memoriál budeme pořádat každoročně v letním přípravném období. Vítěz si odnese putovní pohár a první tři dostanou menší poháry, které jim zůstanou natrvalo. Máme také připravené ocenění pro nejlepšího hráče, střelce a brankáře," uvádí předseda klubu Martin Hrdlička.

Program turnaje trochu zkomplikoval nečekaný postup Proboštova v MOL Cupu.

„Proboštovští se původně přihlásili, ovšem v sobotu je čeká další pohárový zápas s druholigovým Varnsdorfem, proto samozřejmě z turnaje odstoupili. Řešili jsme narychlo náhradu, oslovili jsme například Bílinu nebo Trmice, ale žádný tým nedokázal kývnout hned. I s ohledem na propagaci akce jsme proto změnili systém Memoriálu. Namísto čtyř týmů se zúčastní tři a bude hrát každý s každým na 2 x 35 minut. Zároveň jsme vyhověli přání 1. FC Dubí, aby neměl dva zápasy po sobě. Na rozdíl od nás a Srbic hraje nižší soutěž a příprava jim začala později, " vysvětluje Hrdlička. Kromě domácího Baníku se v sobotu od 10.00 představí Sokol Srbice a 1. FC Dubí.

70 LET MODLANSKÉHO FOTBALU

Na letošní rok připadá také 70. výročí založení Baníku Modlany. Velké oslavy vypuknou v sobotu 20. srpna.

„Program bude opravdu bohatý. Byli bychom rádi, aby přišli a přijeli všichni, kdo v Modlanech fotbal hráli, nebo mu pomáhali a zveme samozřejmě všechny fanoušky. Máme hodně velký seznam lidí, které budeme přímo oslovovat, ale touto cestou bych chtěl už teď všechny pozvat," uzavřel Hrdlička s tím, že přesný program oslav 70. let modlanského fotbalu se všichni včas dozví.

Memoriál Petra Škohela, hřiště Baníku Modlany, sobota 30. července10.00 Sokol Srbice – 1. FC Dubí
12.00 Baník Modlany – Sokol Srbice
14.00 1. FC Dubí – Banik Modlany