Na těžkém terénu a před velmi slušnou návštěvou mělo utkání svižné tempo a solidní úroveň. Domácí tradičně vlétli do zápasu jako uragán, ovšem chyběla jim přesnost ve finální fázi útoků. Třikrát se ve slibné šanci ocitl Tomáš Vavrinec, a již ve 3. minutě měl gól na kopačce Pavel Sedláček. Jedna z nových akvizic Baníku ale nevyzrála na hotujícího gólmana Šubera. Hosté zahrozili poprvé ve 12. minutě, kdy Hrdlička z nemožného úhlu spíše centroval. Balon směřující do růžku branky skvěle vytáhl Brejcha. Nebezpečné byly standardní situace zahrávané na domácí straně další posilou Strouhalem a na straně hostí Broskovicsem. Ve 40. minutě se z gólu radoval domácí Heřman, ale radost mu zkazil pomezní rozhodčí správně odmávaným ofsajdem. O chvíli později poslal Strouhal z trestňáku do další gólovky Tomáše Vavrince, ale jeho hlavička šla nad branku. Těsně před přestávkou pak v největší šanci poločasu skvěle vychytal Brejcha hostujícího Tomance.

Gólově zahřmělo v 51. minutě, kdy si hostující Michal Novotný zahrál tak trochu na Messiho. Na půlce obral o míč Janotu a nádherné sólo zakončil z hranice vápna nechytatelnou střelou k tyči. Poté předvedl publiku, proč má přezdívku Pejsek. Na oslavu gólu se totiž spustil na všechny čtyři a zvednutou nohou naznačil počůrání rohového praporku, za což si vysloužil žlutou kartu. Odpověď domácích přišla vzápětí. Nebezpečný Sedláček bombou trefil tyč a odražený balon uklidil do sítě Tomáš Vavrinec, zvaný Kocour. Domácí se snažili ze všech sil o vítězství, ale bohužel nedokázali své šance proměňovat.

„Letos poprvé jsme hráli na trávě, celou přípravu jsme odehráli na umělce a bylo to znát. I z tohoto důvodu jsme chtěli hrát v Srbicích, hosté ovšem asi věděli, proč s tím nesouhlasili,“ posteskl si po zápase hrající trenér domácích Tomáš Heřman. Dělba bodů je spravedlivá, domácí měli sice více ze hry, ale hosté si z rychlých brejků vypracovali více vyložených šancí. Tu poslední v nastaveném čase, kdy Brejcha předvedl další fantastický zákrok při tutovce Broskovicse. Z následného protiútoku vykrystalizovala také největší šance domácích, po skvělém pasu střídajícího Rudy se ocitl sám před bránou Sedláček, ale hlavou dal těsně vedle. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží také trojice rozhodčích, zejména pak hlavní Josef Mydlář.

Statistika

TJ Baník Modlany Sokol Horní Jiřetín 1:1 (0:0). Branky: 53. T. Vavrinec 51. Novotný. Rozhodčí: Mydlář Holub, Sobek, ŽK: 21. T. Vavrinec, 83. Janota 19. Tomanec, 51. Novotný, 77. Flemmr, 87. Veverka. Diváci: 220. Modlany: Brejcha Salák, Strouhal, Košťál, Kloc, T. Vavrinec (77. Ruda), J. Vavrinec, Janota, Heřman, Kupka (82. Moučka), Sedláček.

Autor: Roman Nešetřil