A aby čísel na úvod nebylo málo, bude se jednat o 17. prvoligovou sezonu v řadě. V 60. a 70. letech minulého století dokázaly Teplic hrát mezi „smetánkou" 15 sezon za sebou. Málo doceněný fakt má velkou vypovídající hodnotu. Podobnou bilancí se můžou pochlubit pouze Sparta, Slavia, Ostrava, Olomouc, Liberec a Jablonec, nikde jinde se v samostatné lize fotbalu tak nedaří.

Přesto se velká část teplické veřejnosti a sportovních příznivců dívá na klub ze Stínadel skrz prsty. „Blbá", negativní nálada je na českém severu znát možná nejvíc ze všech regionů republiky. V Teplicích při tom fotbaloví funkcionáři pracují koncepčně a za podpory majoritního vlastníka klubu investují peníze především do mládeže. Sázka na talentované mladíky samozřejmě nemůže mít své okamžité výsledky, jedná se o běh na dlouhou trať. Právě od nadcházející sezony si ale žlutomodrý klub slibuje výraznější prosazení talentovaných fotbalistů z vlastní líhně, což zmínil i na tradiční předligové tiskové konferenci. Je pochopitelné, že v případě minimální zpětné vazby bude vedení přemýšlet nad příčinami a možná, že i vyvodí avizované důsledky. Zatím je ale na podobné úvahy brzy, sezona 2012/2013 právě začíná.

Na úvod se v Teplicích představí ambiciózní Mladá Boleslav (neděle, 17 hodin), kterou v minulém ročníku podobně jako Teplické trápila nestálost formy. Přesto se do pohárové Evropy dokázala „o prsa" dostat. Přes léto několika zajímavými nákupy nabrala na síle a přestože je několik hráčů Středočechů na marodce, přijíždí do lázeňského města nesmírně těžký soupeř. Vezměme si na pomoc statistiku vzájemných zápasů. Na Stínadlech domácí naposledy porazili „Bolku" na podzim 2006! To byla také jediná domácí výhra Teplic nad neoblíbeným sokem. V posledních dvou zápasech „skláři" prohráli 1:3 a 1:2. Každá série ale jednou končí.

Vstoupit úspěšně do nového ročníku je vždy velmi příjemné. Tepličtí fotbalisté mají o motivaci postaráno. Kromě běžných výzev je tu i jedna speciální – dokázat všem škarohlídům, že v Teplicích se hraje kvalitní fotbal. Kluci, ukažte všem, co ve vás je!