V tištěném vydání Teplického deníku najdete každý týden od pondělí do středy soutěžní kupon pro dané kolo hry, v níž se tipují zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Každý týden vyhlašujeme vítěze, který dostává sadu plechovek plzeňského piva Gambrinus. Celkový vítěz pak vyhraje v listopadu celý sud piva Gambrinus a navíc: nejlepší tipér v kraji získá skvělou prémii – herní konzoli Sony PlayStation 4 s kapacitou disku 500 GB. Na Teplicku se Tip liga dlouhodobě těší velkému zájmu, vysoký počet čtenářů se dá očekávat i tentokrát.

V ČEM JE PODSTATA HRY
Soutěžící tipují od srpna do poloviny listopadu každý týden výsledky deseti víkendových fotbalových utkání, která redakce vypíše na tiket a otiskne v Teplickém deníku. Tipuje se výsledek po 90 minutách hry: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

JAK SE DO HRY ZAPOJIT
Každý hráč si pro registraci do soutěže musí nejprve zajistit hrací kupon. Na kuponu vyplníte osobní údaje, vystřihnete ho a doručíte vždy do pátku do 16 hodin do redakce Teplického deníku (Kapelní 4, Teplice 415 01). Redakce novému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy vychází výsledková listina.

Od dalšího kola pak hráč své startovní číslo vpisuje na kupon. Do hry se lze zapojit kdykoli v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými skvělými tipy můžete dohnat. TIP ligu lze hrát i na webu, ale do hry se lze zapojit jen přes papírový kupon z této strany. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který poté slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na internetové adrese denik.cz/tipliga.

Kromě osobních údajů hráč na tištěném i webovém kuponu zároveň vyplňuje další důležitá pole: Supertrefu a bonusový kód.Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených branek v 10 tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů (kdo Supertrefu uhodne nebo se jí maximálně přiblíží, dostává cenu).

Díky bonusovému kódu pak hráč získává dva prémiové body navíc. Bonusový kód je kombinace libovolných šesti číslic, kterou zadává na tištěný kupon redakce (tento kód je v každém kole jiný).

Kód mohou vložit do svého tiketu i hráči na webu. Pokud tak učiní, i oni mají dva body navíc v každém kole. Pokud se tedy zapojíte do hry s kuponem z tohoto speciálního vydání Deníku, máte zajištěny dva bonusové body.

JAK SE TIKETY HODNOTÍ?
Za každý správně natipovaný zápas připisujeme dva body, za špatně natipované utkání naopak ubíráme jeden bod. Pokud se některý z vybraných zápasů nesehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, nedostanou za něj hráči žádný bod.

SOUTĚŽ TÝMŮ
Šanci na vaši výhru zvyšuje také soutěž týmů. Spolu se svými rodinnými příslušníky nebo kamarády vytvořte tým a utkejte se s dalšími družstvy. Stačí, abyste na hrací kupon vepsali do zvláštního pole název týmu, který chcete reprezentovat. Na konci soutěže máme pro vítězný tým připravenu rovněž zajímavou cenu: stejně jako okresní vítěz dostane i šampion mezi týmy sud piva Gambrinus. Jeden tým má celkem tři hráče.
Kompletní pravidla najdete na denik.cz/tipliga.

Jak v prvním kole? 

V úvodním kole budete tipovat tyto zápasy: Teplice - Plzeň, Ústí - Pardubice, Teplice B - Velvary, Štětí - Rakovník, Chomutov - Meteor Praha, Březová - Souš, Louny - Ostrov, Jílové - Žatec, Lovosice - Vilémov, Brná - Most.