Novinky ze Sokola Srbice
Srbice mají za sebou vydařený podzim, ve kterém coby nováček I. A třídy prohráli pouze dvakrát. „Samozřejmě jsme s podzimem spokojení. A co je nového u nás? Pracujeme na posílení mužstva, ale jména vám ještě neřeknu, nic není hotové,“ je organizační pracovník Sokola Srbice Rudolf Polcar tajemný. Největší zimní novinkou je tak zvolení nové pětice činovníků. Valná hromada zvolila předsedou fotbalového klubu Petra Stibora, místopředsedou a hospodářem je Libor Kos, tajemníkem Ivo Zgroch, sekretářem Zdeněk Němec a organizačním pracovníkem Rudolf Polcar.


Srbičtí měli spoustu nabídek, chtěli ale co nejkvalitnější týmy, dokonce si mysleli i na celky z krajského přeboru. „Konkurence turnajů však není malá. Jsme rádi, že se k nám přihlásil například Milešov, to je velmi kvalitní mužstvo. Radost máme i z účasti dalších. Domoušice, Ledvice, Hrobce, ti všichni mají divákovi co nabídnout,“ jmenuje Polcar nováčky, kteří vedle tradičních účastníků zimního podniku budou na srbické umělce ladit formu před jarním startem krajských soutěží. „A pokud někdo přemýšlí nad Litoměřicemi B, tak já jen dodávám, že se jedná o staré známé Mlékojedy, které nyní pod touto hlavičkou působí,“ dodává známá srbická postava.

V Srbicích si na účastníky turnaje i posvítí, některé zápasy se totiž budou hrát až v podvečer. „Dříve si na naše umělé osvětlení některé týmy stěžovaly. Už je to ale lepší. Sice nám to nesvítí jako na Stínadlech, ale hrát se při tom v pohodě dá,“ tvrdí Rudolf Polcar.

Program 1. kola Marius Pedersen Cupu:
Sobota 7. ledna: Hrob Oldřichov (11), Milešov 1. FC Dubí (13), Srbice Litoměřice B (15). Neděle 8. ledna: Háj Osek (11), Chlumec Hrobce (13), Domoušice Ledvice (15).