Fotbalisté Teplic přišli definitivně o titul a v posledním kole Gambrinus ligy musejí čekat na zázrak, aby se vtěsnali „alespoň“ do Evropské ligy, tu by si za celou sezonu jistě zasloužili.

„Jenže, teď už to bude hodně těžké,“ přiznal smutným hlasem po remíze s Olomoucí střelec jediného teplického gólu Štěpán Vachoušek.
Severočeši musejí v posledním kole vyhrát na Spartě a navíc doufat v porážku Jablonce. Jedině tak skončí třetí a půjdou do Evropy. Jenže výhra na Letné jim může paradoxně i uškodit, neboť Jablonci by tak mohli vyčistit cestičku na ligový trůn. Kdyby totiž Baumit získal titul, do Evropské ligy by šel její finálový soupeř z poháru Plzeň a ne v tabulce čtvrté Teplice.

Ztráta s Olomoucí je v kontextu se všemi okolnostmi víc než mrzutá…
Je to škoda, za každou cenu jsme chtěli urvat ty tři body a ještě se poprat o evropské poháry. Měli jsme vyhrát a pak si to rozdat se Spartou, a tlačit se do těch pohárů.

Chyběl jeden gól v síti Olomouce a mohli jste bojovat o titul, přitom po remíze v Jablonci byl mistrovský grál takřka ztracen…
Je to velká škoda. Myslím si, že celá sezona byla z naší strany velmi dobrá a nakonec je z toho asi jen čtvrté místo, i když nás čeká ještě poslední zápas. Budeme se prát o to, abychom předhonili Jablonec, ale to už by byl takový menší zázrak.

Pokud zůstanete čtvrtí a Jablonec nezíská titul, budete mu muset fandit ve finále Českého poháru, že?
Nic jiného už nám ani nezbude. Měli jsme si to uhrát sami, což se nestalo a musíme spoléhat na Jablonec.