„Je dobře, že jsem si manželku nebral v kostele, tam by se na místo činu s fotbalisty špatně vracelo. Takže zaplať příroda, že jsme se brali na hřišti," směje se dvaačtyřicetiletý trenér, pro kterého byla Příbram první prvoligovou štací. „Shodou okolností půjdeme na hřiště přesně tou cestou, kterou jsem šel k oltáři. Vychází se ze správní budovy, kde jsou šatny, za brankama, potom přes hřiště, středový kruh až na lavičky pro hosty. Nejsem ale ten typ, který žije minulostí. Příbram je pro mě uzavřená kapitola. Na svatbu si ale samozřejmě vzpomenu, vybaví se mi to. Před zápasem se už ale budu soustředit na jiný věci.

Svatba na příbramském stadionu byla stylová, kromě svědka Starky se v jedné z rolí objevil i další představitel z vedení 1. FK Příbram – generální ředitel klubu Petr Větrovský, jenž měl coby zastupitel města mandát pro oddávajícího. Mnozí veselku označovali za fotbalovou, vždyť v dobrém slova smyslu fotbalový šílenec David Vavruška si vzal za ženu hráčku dívčího příbramského týmu!

„My jsme se na místu svatby shodli přímo telepaticky. Byl jsem na soustředění, byli jsme dlouho od sebe. Helča mi napsala, že už má místo svatby a i svatební píseň. Přijel jsem domů a ona mi říká, jestli by nevadilo, že se budeme brát na stadionu a že nám budou hrát skladbu Sleeping Sun od Nightwish. „Odpověděl jsem, že ne, a že už jsem to na tom soustředění domluvil," dává Vavruška k dobrému kuriózní příhodu o snu každého fotbalem posedlého chlapa, jemuž ale jeho naplnění ne každá žena dovolí.

Helena Vavrušková je ale pro Davida, jenž je ženatý už podruhé, patrně tou správnou partnerkou. Pečlivě mu vede kroniky, nechybí na žádném jeho utkání. „Sedává ve čtvrté páté řadě za střídačkou, pozoruje každý můj krok. Hlídá mě, jestli neříkám blbosti a jestli u toho dobře vypadám. Někomu zahrozím, zařvu a pak mi doma řekne: pamatuješ si na tu 22. minutu, jak si zařval na toho Jablonskýho? Myslíš, že takhle reprezentuješ rodinu?" culí se Vavruška.

Podaří se mu dnes z Příbrami přivést na Stínadla další lup?