„Ukázalo se, že když dokážeme získávat balony v místech, kde chceme, tak jsme nebezpeční, zvláště v první půli jsme měli šancí hodně. Závěr byl už také o kondici, skóre je proto zkreslené. Ty dvě branky v závěru jsou hloupé, věřím, že si podobné branky vybíráme před ligou. Jsme teď trošičku zamotaní, hráči vstřebávají hodně informací. Snažím se je naučit náročný styl hry. Teď je příprava, musí si ho osahat, naučit se ho. Dostáváme góly z brejků, kdy po vysokém presinku ztrácíme balóny. Je to o zkušenostech, kluci musí odhadnout, kdy do toho jít, kdy ne. Rozhodně je za to nestřílím. Řekl jsem jim, že tyhle brejkové situace jdou v přípravě na mě, aby se nemuseli obávat."

Podle Vavrušky je nyní důležitý pozitivní pohled na celý proces. „Teď to možná vypadá hrozivě. Hráči musí být trpěliví, nezmatkovat a nemyslet si, že budeme i v lize dostávat hodně gólů. Je to strašně složité, máme šibeniční termín pro to, abychom se nový styl naučili. Pokud by ale Teplice chtěly hrát jako v minulosti, tak bych tady byl zbytečně. Myslím si, že vyčkávání diváky nebaví, chtějí vidět atraktivní hru," míní Vavruška.

V dresu Teplic se objevil nový hráč – liberecký odchovanec Vojtěch Novotný, kterého Vavruška zná ze svého působení pod Ještědem. „Přijel hodinu před zápasem. Je to mladý hráč, pro budoucnost. Je schopný hrát na více postech, je dostatečně fotbalově chytrý," řekl na konto dvacetiletého blonďáka, který odehrál proti Dukle třicet minut.

Tepličtí se stále musejí obejít bez služeb reprezentanta do 21 let Laco Takácse. „Připojí se k nám v pátek," prozradil teplický lodivod.

Žlutomodří odehrají další zápas v sobotu, hrát se bude opět v Modré. Před odjezdem ze soustředění se Vavruškova parta utká s třetiligovým německým mužstvem Chemnitzer FC. Výkop utkání je stanovený na 15:00.

FK TEPLICE – DUKLA PRAHA 1:4 (1:1). Branky: 33. Bratanovič – 24. Jakub Mareš, 50. Beauguel, 74. Marek Hanousek, 86. Berger. Sestava Teplic: Grigar – Drame (85. Lüftner), Matula, Hošek, Krob – Hora (41. Vondrášek), Breite, Táborský (60. Ljevakovič), Balázs (60. Novotný) – Bratanovič (60. Kapolongo), Potočný (60. Vachoušek).