Mírným favoritem jsou ale „skláři", kteří na rozdíl od Zbrojovky mají daleko lepší formu. Brňané se navíc potýkají s absencemi, které jim působí koronavirus.
„Určitě dáme příležitost hráčům širšího kádru," avizoval už s předstihem teplický trenér Radim Kučera. Do sestavy může instalovat po karetním trestu Droehnlého a Řezníčka, na zbídačený trávník Stínadel pravděpodobně vyběhnou například Knapík, Hyčka, Ljevakovič, Mareček nebo Vukadinović, tedy hráčí, kteří v lize přinejlepším střídají. A do branky by se měl počasí představit veterán Grigar, jehož po několika chybách zdatně nahradil Čtvrtečka.

To Brno má možnosti značně omezenější, covid totiž mimo hru odstavil zkušeného stopera Dreksu, poslední duel Jihomoravanů proti Plzni (0:1) neodehráli ani Reiter a Floder. „Není to příjemná situace pro nikoho. Všichni se tu potkáváme, a i když se snažíme vše dodržovat na maximum, abychom předešli problémům, přesto se virus šíří neskutečným způsobem a naši práci to ovlivňuje,“ štve kouče Brna Richarda Dostálka.

Jeho tým souží také špatná střelecká potence, během února skóroval pouze jednou. „Suchý únor" se týká i Teplic, ty daly jen o jednu branku více. „Musíme předfinální a finální fázi řešit mnohem lépe, být víc hladovější," ví už několik týdnů Kučera. V posledních zápasech se „žlutomodří" zlepšili, nyní jsou ale před nimi klíčové zápasy. Po pohárovém duelu, kterému na Stínadlech také přikládají velikou důležitost, se v sobotu doma utkají s Opavou. A to už půjde do tuhého.