Pojďme se nejprve ohlédnout za podzimem. Jaký byl?
Nejsem spokojený, bodů jsme měli mít víc, hlavně z venku. V některých venkovních zápasech jsme nehráli špatně, nedokázali jsme ale vyhrávat. Máme natolik kvalitní kádr, že to mělo být lepší. Na druhou stranu je liga strašně vyrovnaná, prohrát může první s posledním. Když to mám shrnout, tak jsme v některých domácích zápasech navázali na výkony z minulé sezony. Nedokázali jsme ale udržet standardní výkonnost. Nehráli jsme ale dva zápasy po sobě ve stejné sestavě, vinou zranění a různých absencí se to pořád točilo.

Proč to venku nejde jako doma? Je to v hlavách?
Je to tak, kluci nejsou tak odvážní, nemají takovou vůli po vítězství. Nemám rád hodnocení typu ´nedali do toho srdce, nebojovali´ – jsou to alibistické kecy. Něco v tom ale je. Chybělo sebevědomí, odvaha. Když dáme první gól, tak to jde, ale je potřeba, aby to uměli zvrátit, když inkasují jako první. Je to tím, že tu jsou hráči, kteří na sebe nedokážou vzít v důležitých momentech zodpovědnost. Když dokáží podat doma výborný výkon, proč to nejde venku? Je to otázka charakteru.

Co s tím? Nahradit jinými typy?
To je otázka peněz. Nejsme Sparta, Plzeň nebo Jablonec, abychom mohli koupit každého, na koho si ukážeme. Prosadit se do špičky je o penězích, funguje to tak všude ve světě. Kdo peníze nemá, nemůže být ve špičce. Snažíme se proto spíš s kluky pracovat dlouhodobě. Je potřeba být trpěliví, pracovat a změnit to.

Nicméně k obměně určitě dojde – mluví se o odchodech Nivalda, Mahmutoviče a Vůcha.
O Vůchovi bych vůbec nemluvil, jsem přesvědčený, že zůstane. Nivaldův odchod není na spadnutí, trošku se to změnilo od toho, co se píše. Teď je ve hře spíš zahraničí, jeden kvalitní polský klub a řecký Panathinaikos. Raději bychom ho zpeněžili teď v zimě, v létě pak totiž může odejít po vypršení smlouvy zadarmo. My mu už při jeho příchodu slíbili, že při zajímavé nabídce bude moci odejít. Mrzí mě však, že se s ním v létě nedokázala dotáhnout do konce jednání o nové smlouvě, teď už to půjde těžko, když se hrnou nabídky. Co se Mahmutoviče týče, má přestup slíbený. Je tu dlouho, nikdo mu v případě adekvátní nabídky bránit nebude.

Straší vás, že se vám může výhledově rozpadnout ofenzivní osa?
Straší. Může se to stát, v létě tu ta naše kreativní čtyřka nemusí být. Neodkážu si to ale představit. Mojí prioritou bylo všechny udržet. Vyjma Mahmutoviče. Místo něho už máme připravené podobné typy – Chukwumu, Kapolonga, Melunoviče. Ostatní bude těžké nahradit, Nivaldův případný odchod už ale beru jako realitu, nějakým způsobem jsem se s tím vyrovnal. Teď jednáme s Litsingim, chceme ho udržet, vypadá to nadějně. Přemýšlíme, proč u něho došlo k výkonnostnímu propadu. Měl nějaké osobní problémy, snad se to zlepší.

V zimě tedy přijde na Stínadlech okysličení?
Bude to hodně závislé od toho, kdo nakonec odejde. Pokud za ty hráče dostaneme zajímavé odstupné, tak se můžeme zaměřit na nákupy. Pořád platí, že se snažíme získat hráče levné a po smlouvě. V hledáčku jich máme pět. Chceme, aby přišli v lednu na testy. Jeden dva by měli být do základní sestavy, ostatní budou perspektivní kluci. Připojit by se měli Urma, Laňka nebo Richter z juniorky. Už její kvality přerostly. Zhodnotíme, jestli zůstanou a budou paběrkovat v první lize, nebo je pošleme na hostování do druhé ligy, aby byli pro naši budoucnost připraveni.