Teplice už před týdnem zahájily přípravu. Hodně času hráči trávili v Proboštově, teď jste se přesunuli na soustředění do Modré na Děčínsku. Přesto stíháte Euro sledovat?
Určitě, čtvrtfinálové zápasy jsem viděl všechny.

Jaký zápas po skončení základních skupin se vám líbil nejvíce?
Asi nedělní poslední čtvrtfinále Itálie – Anglie, kde se rozhodlo až na penalty. I když ten zápas skončil i po prodloužení 0:0, byl zajímavý. Sám jsem tipoval, že to bude remíza. Trochu jsem se bál, že oba týmy zvolí opatrnější taktiku, ale kdepak. K vidění byla řada šancí. K úplné dokonalosti chybělo jen to, aby zápas skončil po 90 minutách třeba 2:2.

Do semifinále se probojovalo Španělsko, Německo, Itálie a Portugalsko…
Favoritům se dařilo. Tyhle čtyři týmy vypadají opravdu dobře.

Máte ve zmiňovaném kvartetu nějaký oblíbený tým?
Ne, ne. Ale je pravda, že sympaticky hrají všichni čtyři. Osobně favorita nemám.

Všeobecně se čeká finále Španělsko – Německo. Co vy na to?
Já myslím, že si to o titul rozdají Španělsko a Itálie. Ta se dostane daleko.

V semifinále se poměří Španělsko – Portugalsko a Německo – Itálie. Na který zápas se těšíte vy?
Na utkání Španělsko – Portugalsko. Hlavně jsem zvědavý, jak se prosadí portugalská hvězda Cristiano Ronaldo proti spoluhráčům z Realu Madrid a ostatním hráčům ze španělské ligy.

Neuvažujete o tom, že na soustředění v Modré budete závěr mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině sledovat společně?
To v plánu nemáme. Kluci tam budou mít dost náročný program. Myslím, že zápasy budou sledovat večer v klidu na pokojích.

PAVEL VERBÍŘ:

Datum a místo narození: 13. listopadu 1972, Mělník.

Kariéra: 1979 – 1981 Sempra Lobkovice,  1982 – 1983 Sokol Obříství, 1983 – 1987 SK Spolana Neratovice, 1987 – 1991 AC Sparta Praha, 1991 – 1992 SK Spolana Neratovice, 1992 – 2011 FK Teplice (poprvé za ně nastoupil 8. 3. 1992 v Karlových  Varech, loučil se  28. 5. 2011 proti Slovácku).

V nejvyšší soutěži odehrál v teplickém dresu 379 (!) utkání a vstřelil 76 gólů. V letech 1996 – 2000 nastoupil v 10 utkáních za český národní tým, kde vstřelil dva góly (jeden Mexiku a jeden Faerským ostrovům). V anketě Fotbalista roku 2007 získal titul „Osobnost ligy".