Pavle, necháváte si tedy otevřená zadní vrátka?
Prodloužení mojí kariéry by se rovnalo zázraku.

Snášíte nenáviděný dril lépe, když je s přívlastkem „poslední“?
Máme tři náročné fáze, jen když je trošku čas, snažím se odpočívat, spát a nachystat se na další jednotku. Tělo dostává zabrat v posilovně, v hale, při běhu. Ale jsem rád, že jsem zdravý, že trénuju.

Filozofií klubu je omladit tým a začlenit do kádru perspektivní hráče. Ztotožňujete se s touto vizí?
Všichni víme, že se mladí šikovní hráči připravují na další prodej a zpeněžení. To je normální věc. Na druhou stranu nesmí být těch mladých zase moc, aby to nebylo na škodu. Ne všichni si šanci zaslouží a váží si jí.

Kádr se za pochodu mění. Budou Teplice na jaře hrát o poháry, nebo bude prioritou, aby se omlazený tým sehrál a zrál pro další sezony?
Prioritní budou výsledky, ale jasně, půjde i o stabilizaci. Důležitý bude začátek. Pokud se nám podaří pár zápasů, můžeme se na špičku dotáhnout a o evropské poháry ještě hrát. Šanci máme i z Ondrášovka Cupu. Tam nás čeká Slavia a uvidíme, jak na tom na jaře bude.

Co zatím vývoji ligy říkáte?
Nahoře je pět šest kvalitních týmů. Myslím, že se zlepší Ostrava a ještě i Liberec. Zajímavý bude i boj o záchranu. Určitě bych neodepisoval Ústí. Dobře znám trenéra Sváťu Habance i kluky. Fandím jim, chodím na jejich zápasy. Určitě neprodají kůži zadarmo. Přeju jim záchranu, už i na podzim hráli dobře.