Euro sledujete, teď se blíží klíčový zápas…
Těším se hodně, asi jako každý český fanoušek.

Soupeřem českého týmu budou Portugalci. Ve hře byli do posledního kola základní skupiny B i Němci, Nizozemci a Dánové…
Víte, teď už si nevyberete. Všichni možní protivníci na šampionátu prokázali kvalitu a sílu. Nepřál jsem si hlavně Němce, protože ti by asi byli nad naše síly. Ale pozor, tím vůbec nesnižuji kvalitu portugalského mužstva. V posledním utkání proti Holandsku (2:1) svoje možnosti naznačili. To jsem jednoznačně viděl.

Všichni jsou zvědaví hlavně na výkony Cristiana Ronalda, Naniho a dalších hvězd…
Jsou to skutečně super hráči z Realu Madrid, Manchesteru United. Pokud se jim daří, jde výkonnost celého portugalského týmu raketově nahoru. Pokud ne, je to horší a v tom by nakonec mohla být naše šance.

Považujete tedy Portugalsko za favorita?
Zase tak jednoznačně bych to neviděl, šanci na postup a tím pádem i na zisk medaile podle mě máme. Je to čtvrtfinále mistrovství Evropy, rozhodnou maličkosti.

Co bude naopak důležité?
Hra obrany a celé defenzivy jako takové. Hlavní bude ubránit jejich zmiňované klíčové hráče.

Jaký průběh zápasu osobně očekáváte?
Všechna čtvrtfinále budou mít podle mě opatrný začátek, nikdo nebude chtít dostat na začátku branku. A náš zápas s Portugalskem nebude žádnou výjimkou.

Co by nám mohlo pomoci?
Týmový výkon. Už poslední zápasy jsme hráli hodně kolektivně. Podobné pojetí může velké portugalské individuality zastínit.

Věříte i v podporu polských fanoušků?
Přesto, že jsme jejich tým vyřadili, tak myslím, že nás mají rádi a budou na naší straně. Určitě budeme mít více „domácí" prostředí.