A nejen proto, že nejde o obvyklé hostování, ale nyní přímo o přestup. V Ústí nad Labem podepsal kontrakt na dva roky, odehrál první zápas v sobotu proti Žižkovu (0:2) a pak se borec přezdívaný „ústecký Messi" do funkcionářů teplického klubu otevřeně opřel. Vedení teplického klubu zareagovalo prostřednictvím vlastního klubového webu.

„Když to řeknu hnusně, tak jsem rád, že jsem z Teplic odešel pryč. Myslel jsem, že se zachovají trochu jinak, ale zachovali se potřetí úplně stejně a tentokrát si myslím, že chyba nebyla ve mně," řekl mimo jiné záložník či útočník Richard Veverka v rozhovoru, který vyšel na titulní stránce  ústecké mutace Deníku.

Před novináři hovořil mimo jiné o současném teplickém trenérovi Lukáši Přerostovi, že mu nedal šanci, kterou sliboval.

„Veverka vstoupil do přípravy s velkým elánem a odhodláním, které významně vyhlašoval v médiích, ale po čtrnácti dnech přípravy tato prohlášení vzala za své. Po návratu ze soustředění v Modré, tedy do „domácích" podmínek z něj veškeré odhodlání vyprchalo a místo fotbalových záležitostí se řešily neustále jeho osobní a hlavně finanční problémy. Z mého pohledu není možné, abych s hráčem v první lize řešil, že se nemá jak dostat na trénink, nemá co jíst, nemá kopačky," uvedl na webu Přerost a dodal: „A jestli dostal adekvátní šanci? To si musí zodpovědět hlavně on sám, já jsem s ním hovořil několikrát, já jsem si ho vzal do přípravy, přestože mě od toho mnozí, včetně trenéra Rady zrazovali, a už tím jsem mu šanci dal."

„Veverka? To pro mě není téma. Pokud se hráč v první lize s příjmem dosahujícím skoro trojnásobku průměrné měsíční mzdy v ČR není schopen připravit na profesionální přístup k fotbalu, nemá v ligové kabině co dělat. Není možné, aby hráč s takovým příjmem neustále řešil finanční problémy, neustále žádal o zálohy, nebyl schopen si zajistit teplou stravu a celé dny žil na tatrankách a ovoci, které si přinese z kabiny. Tohle není přístup k fotbalu, který od hráčů vyžadujeme. A to, že hráč nastoupí do ligové přípravy s jedním párem kopaček, a to ještě vypůjčeným, je pro mě absolutně nepochopitelné," dodal k celé záležitosti Pavel Verbíř, sportovní manažer FK Teplice.