Na úterním ranním srazu před cestou k pohárové odvetě do Tel Avivu tepličtí fotbalisté marně hledali svého trenéra. Pak se dozvěděli zdrcující zprávu. „Trenér Jiří Plíšek je hospitalizován v nemocnici v Mladé Boleslavi,“ oznámil hráčům ředitel klub František Hrdlička.

Teplice odlétají bez Plíška, který má problémy s vnitřním uchem. Pověřený vedením mužstva je asistent Zdeněk Klucký s trenérem gólmanů Liborem Macháčkem.

„Je to nepříjemné, ale na druhou stranu realizační tým funguje společně delší dobu a nemělo by to přinést problémy,“ nepropadal panice nejzkušenější hráč Pavel Verbíř.

„Je to pro nás impulz, abychom bojovali i za trenéra,“ přidal Martin Klein.

„V pondělí ráno mi trenér Plíšek volal, že má obtíže týkající se těžkých závratí. Bylo mu doporučeno vyšetření u specialisty a okamžitá hospitalizace, neboť se jedná o vážné postižení vnitřního ucha, jehož aparát způsobuje závratě. Je tu nebezpečí ztráty sluchu,“ vyřknul diagnózu lékař mužstva Jan Štěrba.

PODÍVEJTE NA VIDEO ROZHOVOR S LÉKAŘEM KLUBU - V GALERII

Plíšek bude mimo minimálně deset dní. „Dozvěděl jsem se to od Jirky v pondělí vpodvečer. O jeho indispozicích jsme se nebavili, mluvili jsme o fotbalových věcech,“ řekl Klucký, který Plíška zastoupí na pozici hlavního kouče. „Tréninky připravujeme spolu takže to pro mě není nová věc. Jdu do toho, není se čeho bát. Přesto že Hapoel je favorit, my tam jedeme postoupit.“

SLEDUJTE DALŠÍ VIDEA. VACHOUŠEK HOVOŘÍ O SVÉM ZRANĚNÍ - najdete opět v galerii

Šéf Stínadel Hrdlička zná lék na Plíškovo uzdravení. „Nejlepší lék bude, když mu ve čtvrtek oznámíme, že jsme postoupili.“ (mik)