Nadační fond FK Teplice, který se téměř dva roky snaží pomáhat potřebným z regionu, v minulém týdnu předal Marcele Chválové, bývalé sestřičce Nemocnice Teplice, matraci proti proleženinám za více než 26 tisíc korun.

„Pevně věříme, že paní Marcele, která je po několika operacích krční páteře, naše pomoc pomůže," přeje si Vilém Kunz, člen správní rady Nadačního fondu FK Teplice. „Tato matrace mi velice usnadní žití a pomůže, aby u mě nedocházelo ke zdravotním komplikacím, kterých jsem si za těch dvacet let, co jsem na vozíku, užila víc než dost," má Chválová zase o něco více důvodů k úsměvu. Na dálku Nadačnímu fondu FK Teplice poděkovala.

Příběh Marcely Chválové teplickému fotbalovému klubu poslala jako návrh na pomoc její kamarádka a bývalá kolegyně z ortopedie.

Začínala jako zdravotní sestra, později přešla na ortopedické sály, kde začala pracovat jako sálová sestra.

Když bylo paní Marcele 32 let, při cestě autobusem z práce kvůli bolesti zad nebyla schopna vystoupit. Sanita ji odvezla na oddělení, na kterém pracovala. Dostala infuzi proti bolesti, ale ráno po probuzení necítila nohy. Situace se nezlepšila ani po rychlém převozu do liberecké nemocnice.

Nadační fond FK Teplice
FK Teplice založil nadační fond. V Evropě je to běžné, říká ředitel Hynek

Vyhřezlá plotýnka na krční páteři jí přerušila míchu. Od té doby je ochrnutá od pasu dolů.

Cesty osudu převrátily život na ruby ženě, která byla a je svým okolím vnímána jako hodný a empatický člověk.

Musela absolvovat tři operace krční páteře, několik plastik po léčbě proleženin, zažila si i opakované hospitalizace kvůli septickým stavům.

Posledních šest let jí pomáhala od bolestí a dalších komplikací kvalitní nafukovací matrace, v poslední době ale dosluhovala.

Teplický fotbalový klub se zasloužil o to, že Marcela Chválová bude mít novou matraci, která jí těžké životní zkoušky usnadní.

Nákup antidekubitního programu Alpha (matrace s kompresorem pro nejtěžší typy proleženin) proběhl přes společnost Rehabcare, která zajistila také instalaci přímo u paní Marcely. „Děkujeme zástupcům společnosti Rehabcare za skvělou spolupráci v zajištění a přivezení tohoto programu od švédského výrobce," má radost z uskutečněné pomoci Martin Kovařík, předseda správní rady Nadačního fondu FK Teplice.