Když přijíždíte do Krupky od Teplic, nalevo na kopci nemůžete přehlédnout čtyři osmipatrové věžáky. Z šestého patra jednoho z nich má pan Karel se svou manželkou Alenou bezvadný přehled o cvrkotu na hamerském sídlišti, když je jasné počasí, vidí prý i Ústí nad Labem.

Skvělý přehled má Šrédl i o dění ve fotbale. Jakpak by taky ne, fotbal sám hrával, později se mu věnoval jako trenér a funkcionář. Okolo kopané má spoustu známých, kteří se stále motají okolo klubů v různých funkcích. Některé z nich neváhá požádat o informace. „Na podzim mi ale radili blbě!" vyhrkne svým typickým způsobem.

Poté zvážní a začne vyprávět o tom, jak záhadná pro něj soutěž čím dál víc je. „Betka, Cestr, kluci z Krupky, kteří Tip ligu také hrají, byli stejně jako já na podzim nešťastní. Udělal jsem tři body a říkal si, jaký si na mě ostatní udělají náskok, ale oni udělali maximálně o bod dva víc," kroutí Šrédl hlavou.

V prvním kole získal osm bodů, hned ve druhém ale nastřádal sedmnáct bodíků a stal se vítězem kola. Vyšvihl se do popředí a od té chvíle bojoval se svými soky. „Ale poslední kola byla tragická. To jsem si říkal, že budu rád, pokud skončím alespoň třetí. Naštěstí ti ostatní tipovali ještě hůře. Například v předposledním kole jsem totálně kiksnul, měl jsem dva minusové body. Přesto jsem si držel náskok," kroutí hlavou ještě dnes.

Pan Šrédl je toho názoru, že podzim přitom na tipování bývá daleko snazší než jaro. „Vždycky tomu tak bylo. Tenhle podzim byl ale fakt náročný. Na jaře se uplácí, to je známá věc, proto jsou překvapivé výsledky. Když nad tím tak přemýšlím, tak na jaře asi hrát nebudu, to zase bude překvapivých zápasů," povzdechne si.

Do hry vstupuje manželka Alena. „On se vždy strašně nervuje," prozradí na svého chotě. „Je pravda, že ten den, kdy se hraje, to nervy jsou. Když nevyjdou tutovky, tak je to šílené, to bych něco vzteky rozsekal," hudruje zarputilý sázkař.

Zkušený tipér často neváhá a utkání, která jsou na kupónu pro dané kolo, osobně navštíví. „Chodím na Krupku, jedu do Modlan, do Proboštova, na Soběchleby, dokonce jdu i na Unčín. Na podzim mě to chytlo a jel jsem v deset ráno do Hrobu, abych v té zimě viděl zápas s Litoměřickem C," vypráví o své vášni.

Tip ligu hraje také jeho syn Michal. „Pořád se mě ptá, jak to dělám, že se mi daří. Mně přitom přijde, že se mi vůbec nedaří. Nedávno mi povídá, že dá v utkání Bohemians – Teplice dvojku. Říkám mu, jestli není blázen. Bum, a Teplice vyhrály!"

Karel Šrédl je krupský patriot, na město, ve kterém žije, nedá dopustit. „O sport se tu starají parádně, kde jinde je takový areál, jaký je u nás? A nejen o sport se umí město postarat. Jen mě mrzí, že na fotbal nechodí lidi. Niky tu nechodili, ani do divadla ne. Jedině o pouti to tu žije. Možná to bude složením obyvatel, za poslední roky to tu strašně zestárlo."

Řeč se opět stočí na Tip ligu. Pan Šrédl nesoutěží kvůli cenám, ale kvůli vzrušení ze hry. „Když už jsme u těch cen, hodil by se mi teplický dres. Před časem jsem jeden vyhrál, ale syn mi ho vzal. Tak snad na jaře, asi do toho zase půjdu," usmívá se.