„Hraji Tip ligu každý rok, kdysi jsem už vyhrál. Byl to tiket od jedné sázkové kanceláře na pět tisíc korun. Vsadil jsem a vyhrál ještě víc," pochlubil se vítěz. Na tiketu Tip ligy nerad vidí zápasy Teplic. „Nemůžu je trefit. Ani v Tip lize, ani v sázkovkách, hrají snad proti mně," usmíval se Pavelka při dotazu na nejoblíbenější tým. Josef Holub, druhý v pořadí, společně s třetím Tomášem Zvonařem přikyvovali.

Posledně jmenovaný, mimo jiné fotbalový rozhodčí, si na rozdíl od ostatních s tipováním hlavu neláme. „Moc nad tím nepřemýšlím, dávám tipy podle citu. S kamarády soutěžíme, kdo bude lepší. Ten poslední zaplatí prvnímu pivo," říká Zvonař.

Také Holub s Pavelkou mají kolem sebe známé, s nimiž se v rámci Tip ligy hecují. „Nehrajeme pro peníze, ceny, ale pro prestiž," shodují se.

Je pro Tomáš Zvonaře výhodou, že je sudím? „Co se znalostí týče, tak asi ano, ale málokdy pískám utkání, které je na tiketu. A když už tam je, tak vždy dopadne přesně opačně, než mám natipováno," říká pro zajímavost.

Zatímco Zvonař vidí fotbalové zápasy s pozice arbitra, Holub s Pavelkou se na ně chodí dávat. „Chodím na zápasy Proboštova. Hrál jsem za něj, bydlím tam. Do Teplic na ligu ale nechodím, nebaví mě."

To Pavelka na Stínadla rád zajede. A kromě toho ještě navštěvuje zápasy FK Bílina. „Na podzim se mi úspěšně dařilo zápasy Bíliny tipovat."