Když skončilo fotbalové i fyzické trápení, naklonil se nad mísu a zvracel.

Obránce Antonín Rosa se přidal k šesti spoluhráčům z klubu, kteří si tím už prošli.

Teplice zasáhla epidemie střevní virózy a postihla půlku týmu, lázně i město.

I kvůli tomu padly na Žižkově 0:3. Druhou trefu Žižkova navíc „přidal“ kapitán Severočechů Pavel Verbíř. Na půlce se dostal pod tlak soupeře a poslal malou domu. Jenže z malé a neškodné se stala velká a zrádná. Míč letěl dvacet metrů, dopadl před gólmanem Belicem a přeskočil ho. Jen si sáhl. „Beru to na sebe. Věděl jsem, že Pavel mi dá malou domu, ale omylem to zvedl. Byla to má chyba,“ kál se gólman Tomáš Belic.

I on byl jedním z postižených nepříjemnou virózou. Vedle Mareše, Juna, Smejkala, Klaina a Doležala. „Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Vlastňák a minela Tomáše je nešťastná událost. Ovšem je to fotbalová situace. To nemá s nemocí nic společného,“ nehledal výmluvy Plíšek.

Teplice přemýšlely o odložení, ale nakonec se rozhodly startovat. Až na Juna totiž naskočili všichni od začátku. „Odložit zápas je složitý administrativní proces. Potřebujete zprávu hygieny a další,“ popsal tiskový mluvčí klubu Petr Heidenreich.

„Diskutovali jsme s lékařem. Ten musí dát jasný signál. Mohlo by se totiž dlouhodobě ohrozit i zdraví hráčů. Doktor z teplických lázní rovněž potvrdil, že i u nich je polovina personálu nemocná. Něco lítá ve městě vzduchem,“ myslí si Plíšek.

Trenér Žižkova Stanislav Griga se však nákazy nebál. „Už jsme si podali třikrát ruku, ale pusu si nedáme,“ žertoval.

Měl proč. Jeho tým podal o mnohem lepší výkon, než proti Plzni. Zaslouženě vyhrál. „Soupeře jsem do ničeho nepustili, navíc Ríša Kalod měl další tři šance,“ připomněl Griga útočníkova dvě břevna a šanci z malého vápna. „Děkuju jim a jsem za výhru a výkon moc rád.“