"Díky bohu, že se to stalo okolo osmé ráno. To jsme měli štěstí v neštěstí, protože kdyby se to stalo někdy v noci, kdy tvrdě spíme, tak by to mohlo dopadnout hodně špatně, třeba bychom se nadýchali většího množství kouře, nebo dokonce uhořeli," děsí se 32letý odchovanec sokolovského fotbalu při pomyšlení na to, co se mohlo jeho rodině stát. 

Jako první prý kouř ucítila Vondráškova malá dcera. "My pak stačili vyběhnout včas z chaty a zavolat hasičce. Bylo to štěstí v neštěstí. Prý to byla nějaká vada v komíně," říkal webu iDnes.cz.

Příhoda, na kterou do smrti nezapomene, se dlouholetému hráči základní sestavy "sklářů" stala v době povinného volna. To na chatě trávil bez fotbalu plněním individuálního plánu a také zvelebováním zahrady. Kromě toho se věnoval chytání ryb, do kterého je blázen. 

Vondrášek zároveň nezapomínal pomáhat potřebným. Zapojil se do podpory Adámka Chramosty, který trpí spinální muskulární artofií, když do dražby věnoval svůj podepsaný dres. Zároveň také pomáhal své ženě s šitím roušek. "Nosit roušku v téhle době určitě není ostuda. Buďme k sobě všichni zodpovědní," vyzýval na začátku pandemie koronaviru k nošení ochrany dýchacích cest. 

Nyní už muž, který nastoupil do 267 prvoligových duelů, v nichž vstřelil 18 branek, vyhlíží tolik očekávaný restart FORTUNA:LIGY. "Bude se hrát bez diváků, což bude nezvyk, i když u nás nechodí tolik lidí jako v jiných zemích. Fotbal se přeci hraje pro lidi. Snad soutěž dohrajeme v klidu. Bude to hodně nahuštěné, fyzicky to bude náročný. Pro všechny je to ale stejné, každý tým se s tím musí vypořádat. My to beztak neovlivníme."