Nechtěl jste si po utkání s „českým Messim“ vyměnit dres?
To mě nenapadlo. V Čechách není nikdo, od koho bych vyloženě dres chtěl (úsměv). Jen jsme mezi sebou prohodili pár slov, známe se od vidění. Během zápasu ale nic mezi námi neproběhlo, žádné provokace a tak. Oba jsme klidní kluci. Bylo to bez problémů.

Vám se povedlo dát úvodní gól utkání. Jak se to seběhlo?
Snažil jsme se dohrát míč po teči Milana Matuly. Nějak jsme to tam propálil. Bohužel mi přijde, že když dám gól, tak nemáme body.

Dát doma tři branky a nevyhrát je hodně zvláštní. Něco podobného se „povedlo“ v prvním podzimním utkání Baníku právě s Teplicemi…
To je zajímavý paradox. Bylo by fajn, kdyby se to teď otočilo. My jsme první utkání podzimu vyhráli 4:3 a pak se nám moc nedařilo. Nyní jsme první jarní zápas prohráli 3:4. Snad se nám bude na jaře dařit!

Jaká byla po zápase nálada v kabině?
Bylo tam obrovské zklamání, nikdo neměl náladu. Hodně nás to mrzí, na zápas jsme se těšili. Rozhodly malé krůčky. Plzeň byla při standardkách vždy o něco dříve. Při tom jsme se na ně speciálně připravovali. Hráči Viktorky jsou ale zkušení, umí se prosadit. Podle mě by ale utkání více slušela remíza. Nemyslím si totiž, že by nás Plzeň nějak výrazně přehrála. V poli to bylo vyrovnané. Neměli jsme tolik štěstí.

Nezlobíte se na rozhodčí?
To ne, je to fotbal. Jednou rozhodčí pískne tohle, jednou nepískne. Je to jejich věci, oni si to pak přeberou, podívají se na video. V kabině jsme si řekli, že jsme si utkání prohráli sami svou nedůsledností ve vápně.

Ztráta na třetí místo, ze kterého se z ligy jde do Evropy, narostla na devět bodů…
Před utkání jsme mysleli na to, že tu ztrátu můžeme zmenšit. Je to ale teprve začátek, ještě se může leccos stát.

Slibné je to, že mužstvo hrálo sympaticky dopředu. Jakoby mělo jinou tvář než na podzim. Co vy na to?
Už v přípravě to vypadalo tak, že by se to mohlo trošku posunout. V neděli to byl teprve první zápas. Nechal bych to hodnocení na později. Myslím si ale, že je vše na správné cestě.

Fanoušci vám při odchodu do kabin tleskali. To potěší, že?
Strašně mě to zahřálo na srdci! Diváci vycítili, že jsme na hřišti nechali srdce. Dřeli jsme do poslední minutky, i když jsme toho měli plné kecky. Prohrát se může, ale fanoušci musí vidět, že do hry dáme maximum. To se povedlo, na Plzeňáky to ale nestačilo.