„Je to ztráta a zklamání. Vedeme 2:0 a pak o to takhle přijdeme, je to obrovská škoda a šok. Docela rána, ale nám nezbývá nic jiného, než se z toho ponaučit a vzít si ze zápasu jen to pozitivní," hodnotil střetnutí Tomáš Vondrášek, který odehrál povedený duel.

Když měl vysvětlit, proč jeho spoluhráčům protekly body mezi prsty, dlouho hledal slova. „Musíme si to rozebrat. Nemůže se stát, aby tam někdo takhle propadnul. Všichni víme, kde byla chyba byli jsme o tři minuty v čase dopředu, to se už nesmí stát," hudroval.

Vondrášek, který patří na Stínadlech k služebně nejstarším, byl rozčarovaný nejen ze zbytečné ztráty dvou bodů, ale i z reakcí teplických fanoušků. „Před zápasem tady panovalo obrovské očekávání, všichni jsme se moc těšili, byli jsme nabuzení. V 90. minutě jsme vedli, hráli jsme dobrý zápas a měli ještě další šance, diváci nám fandili a byli nahoře. A pak dostaneme za padesát vteřin dva góly a někteří nám pomalu nadávají, ani nebudu říkat do čeho. To mě trošku mrzí, že nejsou trošku chápavější a neocení to pozitivní, že jsme do zápasu dali maximum a jezdili jsme po zadku. Jako bychom si nechali dát dva góly schválně."

Zcela jiná nálada pochopitelně panovala v táboře Hanáků. „Můžu být na kluky hrdý. Splnili přesně, co jim jako kapitán vtloukám do hlavy že věřit a makat se musí za každé situace a za každou cenu. Doufám, že si dokázali to, že je to pravda," culil se olomoucký Jan Rajnoch jako sluníčko.

Sigma připomněla drtivý finiš Manchesteru United z jara 1999, kdy ve finále Ligy mistrů otočil proti Bayernu Mnichov z 0:1 na 2:1. „Někdo dokonce v kabině říkal, proč jsme nedali ještě třetího. To je samozřejmě vtip, to už bychom chtěli moc," řekl Rajnoch.

S Teplicemi prý kolaps nezamává. „Znám trenéra Vavrušku, mančaft si srovná a ještě ho naopak povzbudí. On je pozitivní v těchhle věcech," mysli si kapitán Olomouce.