Zdá se, že v sobotu poslali Berbr a jeho poddaní do Teplic jasný vzkaz: „Příště raději mlčte!" Neuvěřitelný zářez, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat, vzal žlutomodrým nejen body, ale také naději, že boj se současným stavem české kopané může být v budoucnu vítězný.

Jak jinak si vysvětlit to, co se na Letné dělo? Sympatický, ale donkichotský odboj byl potrestán, máslo na hlavě však nemá jen mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík, ale i David Lafata, nejlepší kanonýr soutěže a do soboty rovněž jeden z mála gentlemanů českých prvoligových trávníků.

Vášnivý nimrod, téměř knižní vzor mnoha do fotbalu zapálených fanoušků a mládeže, své ctitele zklamal. V době, kdy jeho Spartě teklo do bot a obhajoba mistrovského titulu se pomalu stávala těžko splnitelnou misí, se ve vápně bez zjevného kontaktu vymrštil do vzduchu, aby vzápětí padl na zem jako podťatý. Kovařík využil situace a pohotově ukázal na značku pokutového kopu. Svými výroky zpackaný duel dovršil druhou žlutou kartou pro  Vachouška, který musel vzápětí ze hřiště.

Tepličtí si na Letné zasloužili prohrát, sparťané byli jednoznačně lepší, šancí si vytvořili na několik zápasů. Způsob, jakým k výhře mistra došlo, ale degradovalo krásnou hru jménem fotbal do  hluboké žumpy nedůvěry, za které se bude jen těžko vyškrabávat.

Na druhou stranu je nutné být objektivní a přiznat, že filmování není v českých fotbalových luzích a hájích ničím nezvyklým. V minulosti se jím  „proslavili" Plzenští  Petržela nebo Pilař, vzpomeňme teatrální pád českého reprezentanta Rezka ve Skotsku, v roce 2011 musel pokutu za simulování platit dokonce i teplický fotbalista Vondrášek.

Málokdo ale ví, že David Lafata už v minulosti byl za filmování stíhán – v roce 2011 simuloval v duelu s Žižkovem; od disciplinárky dostal pokutu 30 tisíc korun, k odsouzeníhodnému činu se poté přiznal. Jak tomu bude tentokrát?