„Nechci ničemu předbíhat, ve fotbale se všechno strašně rychle mění. Ale pokud bych měl mít stejné herní vytížení jako dosud, asi by to jinak než odchodem dopadnout nemohlo,“ prohlásil bývalý reprezentant, který většinou vysedává jen na lavičce.

Tahle slova pronesl po pondělním vítězném utkání s Ústím, do něhož nastoupil od začátku po téměř třech měsících a teprve podruhé v lize! „Zaplaťpánbůh za to, ta pauza byla nepříjemná,“ svěřil se. „Já jsem rád, že jsem si zase zahrál. Bavilo mě to.“

Fakt, že se vrátil do základní sestavy, asi už nezmění nic na jeho rozhodnutí opustit klub. „Je mi jednatřicet, ještě mám tři čtyři roky před sebou a chci hrát. To je pro mě nejdůležitější,“ řekl pro ČTK.

Vachoušek přišel z Teplic do metropole v polovině srpna, aby Spartě pomohl zalepit díry v záložní řadě a postoupit do základní skupiny Ligy mistrů. Jenže nic z toho se nepovedlo. Klub i hráč čekali víc, a tak je pravděpodobné, že se jejich cesty po vypršení hostování rozejdou.

Na teplických Stínadlech by Vachouška rádi přivítali. „Štěpán má v Teplicích pořád platnou smlouvu, takže se musí vráti. Ale bude záležet na tom, jak se rozhodne on a Sparta,“ řekl Deníku ředitel FK Teplice František Hrdlička. „I když toho moc nenahrál, je to kvalitní fotbalista o kterého je zájem. Vím, že chce do zahraničí, tak uvidíme. Řešit to budeme až po podzimu.“