Jaký pobyt na Kypru byl?
Všichni jsme si to tam užili, bylo hezké počasí, takže se dobře trénovalo. Myslím si, že soustředění splnilo svůj účel. Teď už se můžeme soustředit na příští zápasy a na ligu.

Jak to vypadalo na hotelu?
Oproti loňskému roku byl hotel ještě lepší, měli jsme na něm všechno, co jsme jen potřebovali. Všichni byli naprosto spokojení.

A jak jste trávili volné chvilky?
Na pokoji jsem byl s Matejem Sivou. U recepce byl zadarmo internet, tak jsme se tam chodili připojit. Na pokoji jsme si s Matejem pouštěli filmy. Nejvíc mě zaujal Ctihodný občan, to byl fakt skvělý film!

Co kyperské holky?
Na soustředění jsme byli hlavně za fotbalem (smích). Ale jo, zaujala mě slečna na recepci, ale jen jsem se díval. Netroufl jsme si požádat pana Hrdličku o překlad (smích).

Během soustředění jste odehráli tři zápasy. Jaké jste z nich měl pocity?
První utkání proti Saransku jsme zvládli dobře, v dalších zápasech to bylo jen a jen lepší. V posledním utkání jsme ale hráli na trošku hrbolatějším hřišti, do toho foukal velký vítr, tak to nebylo úplně ideální, i když jsme vyhráli 5:0.

To prostřední utkání jste hráli proti vedoucímu celku polské ligy. Jaká Wroclaw byla?
Poláci mi přišli hodně dobří fotbalově, kombinačně byli skvělí. Nevyhovoval jim ale terén, nebyl dobrý. Myslím si, že na lepším hřišti bychom s nimi měli víc potíží. Wroclaw zkrátka byla nejlepším mužstvem, jaké jsme na Kypru potkali.

Jak zvládáte teplotní rozdíl? V Čechách mrzne, na Kypru teploučko…
Pro mě to byl velký šok, hlavně návrat. Rozdíl více než dvaceti stupňů je fakt hodně. Raději bych na Kypru zůstal, počasí tam bylo opravdu velmi příjemné. Hlavně si teď přejeme, aby nikoho z nás nepostihla viróza. Trošku už to leze na Michala Smejkala, snad to bude dobré.

Dostali jste nějaká doporučení, jak se proti viróze chránit?
Ano. Doktor Neckář nám říkal, že bychom měli hodně jíst vitamíny. Ty jsou v tomto období velmi důležité!

Na Kypr jste letěli s Plzní, Libercem a Žižkovem. Nepanovala v letadle rivalita?
Tohle jsem zažil poprvé, že jsme letěli společně, ale všichni se k sobě jako velcí kamarádi. Vše bylo v pohodě.

V neděli vás čeká od dvou hodin na Stínadlech generálka s Karlovými Vary. Mrazy ještě povolit nemají, tak co od zápasu čekat?
Uvidíme, jaké ty teploty budou. Hlavně doufáme, že si zahrajeme na hlavním hřišti, abychom si na něj zase trošku zvykli a přichystali se na Plzeň.

Zápas s Plzní bude pro vás asi hodně prestižní, pocházíte z ní…
Přesně tak. Už na Kypru jsme se s Plzeňáky potkali. Máte pravdu, bude to pro mě hodně prestižní duel. Doufám, že dám branku. Ještě přemýšlím, jestli se po ní budu vůbec radovat.