Egone, jak jste si užil volno?
Jsem rád, že jsem mohl být v Plzni s rodiči a kamarády, se kterými jsem vyrůstal. Ty tři týdny jsem si užil, jak jsem mohl. Myslím, že jsem dost odpočatý a můžu jít plný sil a v klidu do přípravy.

Jaké byly Vánoce? Teď už jako profesionál jste si toho mohl dovolit koupit víc, co?
Že byl Ježíšek bohatší, to poznali spíš rodiče. Konečně už jsem měl nějakou korunu, tak jsem mohl něco pořádného koupit. Jsem rád, že se to podařilo zrovna před Vánocemi. Já jsem dostal takové ty věci, kterými nejde nic zkazit – oblečení, ponožky, slipy… Byla pohoda, bylo to dobré.

A co jste nadělil rodičům?
Spíš jsem nakoupil takové kraviny pro srandu jako bič a spodní prádlo pro mámu, aby to bylo pro rodiče zpestření (smích). Koupit třeba televizi, na to jsem ještě malý pán.

Jaké předsevzetí jste si dal do nového roku?
Chtěl bych být hodnější, alespoň o jeden level. Chtěl bych dát víc gólů, aby se udělalo víc bodů a abych se někdy podíval do světa, kdyby se mi tady něco povedlo. Fotbalově bych se chtěl posunout dál.

Jak snášíte zimní přípravu? S míčem se rád mazlíte, ale během ledna ho moc neuvidíte…
Alespoň medicinbaly jsou kulatý… Je fakt, že v zimní přípravě je toho balonu míň a když se hraje fotbal, tak je to pod únavou a to není moc příjemné. Máme hodně přípravných zápasů, což je dobré, a myslím si, že i přes tu únavu bude ten fotbal dobrý.

Jak zvládáte únavu, která je se zimním drilem spojena?
Bude to pro mě teprve druhá zimní příprava v chlapech v první lize, ale myslím si, že už budu víc připravený a zvládnu to lépe než minule. Začínám si uvědomovat, že životospráva, jídlo a spánek, jsou hodně důležité.