Nováček soutěže přivítá tabulkového souseda. „Ještě v pondělí po zápase v Plzni byla atmosféra jako na hřbitově. Od středy už myslíme jen na Budějovice,“ řekl trenér Svatopluk Habanec.

Severočeši se v týdnu snažili na těžkou prohru zapomenout a k přátelskému utkání pozvali tým z krajského přeboru Proboštov, který vyprovodili vysokou porážkou 0:10. Ústečtí dokonce poprvé v sezoně den před domácím zápasem vyrazí na předzápasové soustředění.
Teplice letos hrají venku lépe než doma, naposledy s Brnem ztratily po pěti zápasech neporazitelnost. O to větší motivaci mají nyní. „Herně to s Brnem bylo dobré a můžeme se od toho odpíchnout. Rádi bychom se vrátili k té úspěšné sérii, která tomu utkání předcházela,“ přál si trenér Jiří Plíšek, který bude chtít uspět proti klubu ze svého trvalého bydliště.

Mladá Boleslav i Teplice patří mezi nejkonsolidovanější české kluby a znovu jsou ve hře o příčky znamenající pohárové starty. V minulosti ale bývaly výsledky vzájemných duelů pořádně vrtkavé, ze dvanácti soubojů se jen třikrát radoval domácí celek.
Oba kluby z regionu nastoupí k utkáním 9. kola v neděli, Ústí začne v azylu na Stínadlech tradičně už od 15 hodin, Teplice rozehrají svou partii od dvě hodiny později.

PAVEL MIKEŠ, ČTK