Po sedmatřiceti letech naposledy oblékl soutěžní dres v benefičním utkání týmu, do něhož si pozval spoluhráče z klubů, ve kterých v průběhu dlouhých let působil. Od devíti let hrál nejvyšší žákovskou soutěž České republiky v barvách FK Teplice. Prošel krátce B dorostem, byl oporou ligového dorostu, už ve čtrnácti letech patřil do reprezentačního družstva České republiky šestnáctiletých. Dvě sezóny byl členem širšího kádru A mužstva FK Teplice. Hrál divizi v Brozanech, II. NFL v České Lípě, působil v Duchcově a posledních třináct let v Proboštově, kam přišel, aby pomohl k postupu do krajského přeboru. Třikrát získal cenu pro nejlepšího střelce v soutěži od I. ligy po krajský přebor.

Velký rebel, který pravidelně zaměstnával disciplinární komise, vstoupil minulou sobotou do jejich historie. S kupou dárků od klubu a přátel. Ten rozměrově největší byl i největším překvapením. Nejen pro Hynka. Na proboštovský stadionek dopravil obří balík automobil na vleku. Po otevření zkoprněl nejen adresát, ale i diváci. Z krabice vystoupila sličná dívka a Hynek mohl ocenit sílu její striptérské kreace. Na dárek nezapomněli ani soupeři. Přivezli Chalupníkovi dres FK Teplice s číslem 7, který v dobách působení na Stínadlech nosil.

Poměrně vyrovnaný první poločas skončil i remízovým výsledkem 1:1. Ovšem po přestávce protivník odložil galantnost a začal celek oslavence přehrávat. Ten dohrál bez něho. Dvě minuty před skončením opustil Hynek Chalupník hrací plochu s červenou kartou. „Tradice je tradice. Jinak jsem kariéru ukončit nemohl. Celý fotbalový život mne to provázelo a tak jsem v závěru zápasu vynadal všem třem rozhodčím,“ komentoval svůj odchod do kabin. Tentokrát však nic vážně. Celá komedie kolem jeho vyloučení byla předem domluvena a divák to okamžitě pochopil. Zápasem na rozloučenou nic nekončilo. Oba týmy a jejich přátelé pokračovali v zábavě při hudbě v proboštovské restauraci Sokolovna až do nedělního rána.

Hynek team – FK Teplice 3:5

Branky: Giňa, Ruszo, Chalupník – Rosa 2, Pok, Bičovský, Kočí. Rozhodčí Petráček – Topinka, Škopár.

Hynek team: Tvrz (46. Velička) – Trojan, Gubčo, Krnáč, Trčka – Becher, Ruszo, Bílek, Gallert – Giňa, Chalupník. Střídali Kordík, Moulis a Gojdič.

FK Teplice: Zdeněk Divecký – Mikiska, Franke, Uličný, Sláma – Žofka, Bičovský, Jiří Beneš, Kočí – Rosa, Pok.