Zřejmě s jistotou mohou hosté počítat, že Viktoria vyrukuje s agresivitou a tvrdostí na hranici pravidel. To celku ze Stínadel nesedí a když se ohlédneme za jeho výsledky v Plzni, zjistíme, že Západočeši na Teplice umějí zahrát. Viktorii dobře zná Michal Smejkal. Právě odtud do Teplic v zimě přišel. V Plzni začínal i další teplický fotbalista Petr Smíšek. Před časem byl trenérem plzeňského týmu současný kouč FK Teplice Petr Rada. To však nic nemění na tom, že Viktoria půjde do zápasu „po hlavě.“
Ludovic v Plzni rozkvetl


Dnes je hvězdou Západočechů ze Sparty hostující Ludovic Sylvestre. Na Letné chřadl, v Plzni diriguje hru a je klíčovým článkem úspěšnosti mužstva. Nebezpečí bude hrozit i z Petrželkových kopaček, tradiční oporou je Tomáš Rada.
Tepličané pojedou k večernímu utkání s FC Viktoria (od 20.15) bez stopera Martina Kleina. Inkasoval minulou neděli v utkání s FC Tescoma Zlín čtvrtou žlutou kartu a nastoupit nesmí. Jeho post by mohl zaujmout Antonín Rosa. V tom případě by mohl dostat šanci na kraji obrany Samir Merzič, který po skončení zápasu odcestuje domů, aby se připojil k národnímu týmu Bosny a Hercegoviny, který čeká ve středu v Zenici přípravné utkání s Makedonií. Další variantou je explzeňský Smejkal. Na místě stopera umí, nicméně teplická zadní řada je pro něho větší neznámou, než útok, kde už od svého příchodu na Stínadla několikrát nastupoval.

Od roku 2000 hrál FK Teplice v Plzni čtyřikrát. Naposledy tam Viktorii porazil v podzimu ročníku 2000/2001 výsledkem 2:0. V ročníku 2003/2004 prohráli žlutomodří ve Štruncových sadech 0:2, v ročníku 2005/2006 remizovali 3:3 a v dosud posledním klání na plzešnké půdě (v podzimu 2006/2007) podlehli 0:2.