Zabrušanskému Baníku vychytal v rozstřelu první místo obránce

Teplice  – „Jeden gólman na dovolené, druhý na svatbě. Koho pošleme do branky? Péťu, vždyť za nás už kdysi dvakrát chytal v přípravě a docela mu to šlo!"

20.9.2016

PETR VORÁČEK hraje kromě fotbalu také hokejbal. V mužstvu Kings Teplice, které je účastníkem okresní soutěže, plni roli kapitána a vedoucího.Foto: soukromý archiv Petra Voráčka

Možná, že právě takhle přemýšleli v Zabrušanech nad postem brankáře, který před sobotním duelem s Košťany zůstával neobsazen. Petr Voráček, se nabídnuté příležitosti zhostil na jedničku, Baníku pomohl vychytat vítězství 3:2, díky kterému se může vyhřívat na čele tabulky III. okresní třídy!  Voráček je přitom obránce, v nové sezoně zatím odehrál jen jeden zápas.

Jak si jako brankář vedl?  První půle skončila remízou 1:1, Voráčkovi se podařilo zlikvidovat dvě obrovské šance Sokola, krátký byl až na Prokopovu střelu z 45. minuty. Ve druhém poločase  inkasoval podruhé, když ho z penalty překonal Mataše. Málokdo v tom okamžiku tušil, že se z Voráčka v penaltovém rozstřelu stane hrdinou. Patnáct minut před koncem srovnal na 2:2 Rejfek a šlo se na penalty!

„To byla moje velká chvíle. První dva pokoutové kopy jsem chytil, pokaždý jsem vystihl stranu, čtvrtý poslal jeden z hráčů Košťan vedle branky," popisuje „Vorel", jak ho titulují kamarádi," své hvězdné okamžiky. A protože zabrušanští střelci byli úspěšnější než ti košťanští, mohl Voráček křepčit radostí. „Už ty naše brankáře do branky nepustím!" říká rozverně.

Toho, že by mu druhý den smrděly ruce od cizích rukavic, se hrdina sobotního odpoledne nebál. „Já jsem si před časem na tu přípravu koupil kompletní brankářskou výbavu, takže v pohodě. Jen jsem teda pořádně promokl, úplně durch. Celý zápas lilo jako z konve."

Autor: František Bílek

20.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Aleš Pařízek z 18. volebního okrsku v Litoměřicích vysypává obálky s volební urny.
AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE
9

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Nádraží Moldava

Jednání o propojení Moldavy s Holzhau posouvá sesuv

Ježci nabírají kila. Zvládnou to i bez lidí

Ústecký kraj - Lidé často v dobré víře odnesou ježka do záchranné stanice, přestože pomoc nepotřebuje.

Zelení: Celio si zapálilo svou skládku samo. Absurdní, reaguje společnost

Litvínov - Za srpnový velký požár na skládce Celio u Litvínova padlo trestní oznámení.

Sedl si za volant, i když má zákaz řízení

Teplice - Porušení zákazu řízení auta bude muset u soudu vysvětlit 43letý muž, kterého v Trnovanech zastavili policisté z oddělení hlídkové služby.

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?