Žluto-modrým totiž včera nahrály výsledky dalších ohrožených celků. První ligu opouštějí fotbalisté Hradce Králové, kteří podlehli 0:3 na Slávii, a Českých Budějovic. Těm nepomohla ani výhra nad Jihlavou 2:1.

„Úleva po záchraně je tady velká. Byla to složitá sezona od chvíle, kdy jsem sem přišel. Každý zápas byl o bytí a nebytí. Věděli jsme, že i Hradec Králové bude mít těžké vylosování. Po zimě jsem si myslel, že to tak složité nebude, ale i dneska jste viděli, že tým psychicky odolný není. Pokud chceme hrát v nové sezoně jinde, musíme změnit kádr. Někteří hráči mají nadstandardní podmínky, ale výkony tomu neodpovídají. Na několika postech ke změnám určitě dojít musí," řekl na tiskové konferenci zamyšlený Zdeněk Ščasný, zkušený trenér FK Teplice.

Ščasný přesto prožíval smíšené pocity. „Jsem trošku rozpolcený. Na jednu stranu jsme se zachránili, ale na druhou je výsledek nepříznivý. Pokud jsme chtěli něco uhrát, tak jsme museli za stavu 0:0 využít šanci, kterou Vůch trestuhodně zahodil. Nevyužili jsme útlumu Sparty, která prohrála v Brně a sami ji posadili na koně," dodal teplický kouč.

Sparta opouštěla deštěm promoklé Teplice s dobrou náladou. „Jsme rádi, že jsme tady v Teplicích dokázali vyhrát a udrželi naději na zisk mistrovského titulu. Přijeli jsme sem bojovat o čest každého sparťana. A mohu říci, že to tady nebylo tak jednoduché, jak by se někomu podle výsledku mohlo zdát. Teplice nemohly nasadit to nejlepší, co mají, ale přesto nám dokázaly zatopit a chybělo málo, aby zápas ve druhém poločase ještě zdramatizovaly. Informace o výsledku z Plně, kde hrál Liberec a vyhrál 2:1, jsme měli. Dívali jsme se ale na současnost, na náš výkon tady v Teplicích," řekl klidným hlasem sparťanský trenér Vítězslav Lavička s tím, že o úspěchu v závěru sezony rozhodne psychické rozpoložení hráčů. Chyběl mu ústecký rodák Jiří Jarošík, který nebyl po utkání v Brně zdravotně v pořádku.

29. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice – Sparta Praha 0:3 (0:2)

Branky: 22. vlastní Krátký, 28. Kadlec, 60. Hušbauer. Rozhodčí: Příhoda – Wilczek, Kotík. ŽK: Vondrášek – Krejčí. Diváci: 6450.

Sestavy:

Teplice: Grigar – Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Chovanec – Matula – Krátký, Vachoušek, Vůch (54. Čajič), Litsingi – Mahmutovič (64. Kodeš). Trenér: Ščasný.

Sparta: Vaclík – Vidlička, Švejdík, Polom, Pamič – Vácha – Kadlec, Matějovský, Hušbauer (88. Čermák), Krejčí (82. Kadeřábek) – Bednář (70. Přikryl). Trenér: Lavička.