První start od začátku a hned jasné vítězství 4:0. To potěší, že?
Mám skvělé pocity. Vyhrálo se po dobrém výkonu, co víc si přát. Začali jsme aktivně, přesně jak jsme si říkali před zápasem. Vletěli jsme na ně a snažili se hrát pořád dopředu. Do ničeho jsme soupeře nepouštěli. V osmé minutě jsme navíc dali gól a ten nás nakopl. Pak jsme to odehráli velmi slušně. Čtyři góly jsou myslím slušnou vizitkou.

Vy jste hrál poprvé od začátku. Jak je těžký ten boj o sestavu?
Na trénincích pracuji naplno. Záleží teď hlavně na trenérovi. Je ale důležité, aby se vyhrávalo, podle toho se staví sestava.

Hrál Baník tak špatně, nebo vy tak dobře?
Soupeř vždy hraje to, co mu umožníte. Byli jsme o poznání aktivnější, presovali, běhali a snažili se vytvářet si šance. Rozhodl náš pohyb a hra dopředu. Hráli jsme jednoduše.

Pomohla vám červená karta Baníkovce Šmejkala na začátku druhé půle?
Určitě ano, ale všechno to bylo tím, že jsme hráli aktivně a Ostravu nepouštěli do šancí. Hráli jsme hodně na jejich půlce a oni museli faulovat, což naopak nám přinášelo šance.

Prý jste dostali po zápase na Slavii „za uši“…
To víte, že když se prohraje, tak nálada není dobrá. Výkony na jaře nebyly ideální. Teď jsme porazili Baník, ale je to jen jeden zápas. Čeká nás reprezentační pauza, bude lepší nálada. Máme čas potrénovat a kvalitně se připravit na finiš ligy. Jdeme do každého zápasu s cílem vyhrát, máme před sebou ještě pohár. Bude to ještě boj.

Ve středu zálohy jste se doplňovali s Čajičem, později s Ljevakovičem. Prozraďte předzápasové taktické záměry.
Vachy hrál podhroťáka, my s Čájou jsme měli hlídat Frejlacha. Měli jsme to dané tak, že jeden z nás mohl vyjíždět dopředu. Měl jsem díky tomu i nějaké šance, bohužel je neproměnil.