„Porážka nás mrzí. Nemůžeme být spokojeni asi s výkonem, hra se nám nedaří. Bez běhání a bojovnosti to prostě nepůjde. Dneska se utkání nepovedlo ani mě, byl jsem na vystřídání v 10. minutě. Musíme si k tomu něco říct, zapojit mozkové buňky, semknout se a připravit na další zápas," řekl očividně hodně zklamaný Vlastimil Stožický. Nastoupil v základní sestavě, na levém beku. Ještě v první půli se přesunul na pravý kraj.

Žižkov má na svém kontě jen tři body, překvapivě vyhrál 3:2 v Sokolově…
Tam jsme měli štěstí. Kdyby Sokolov vedl po půlhodině 4:0, nikdo by se divit nemohl. V Sokolově  jsme to ve druhé půlce ubojovali. Tady v Ústí ne. Udělali jsme tři hloupé chyby, ale musím uznat, že soupeř byl lepší.

Jaké má Žižkov ambice?
První je, dostat se ze dna tabulky výš. Po pěti kolech máme tři body, to není dobré. Sice jsme měli těžký los, ale tohle jsme nečekali. Doma jsme nezískali ani jeden bod. Je jasné, že pak budou chybět.

Jak jste se na Žižkov dostal?
Sháněl jsem angažmá v nejvyšší soutěži, ale bohužel nic. Pak se ozval Žižkov, tak jsme se domluvili tam. Byla to varianta, že budu hrát, tak jsem ji přijal a jsem rád. Bohužel, výsledky nejsou optimální.

V Ostravě jste hostování z Trnavy prodloužit nechtěl?
Domluvili jsme se, že to prodlužovat nebudeme.

Nelákal vás návrat na sever Čech?
Věk nezastavíte, mládí jde vpřed. Už i ve druhé lize hledají mladé kluky, kteří jsou perspektivní. Bohužel, takhle to je.

Minulý týden vám bylo třicet. To není zase tolik…
Není, ale vidíte to… V první lize hrají ročníky 91 a ještě mladší. Snaží se zabudovat mladě, které pak mohou prodat, třeba i do zahraničí a klub z těch peněz zabezpečit.

Jak zpětně hodnotíte angažmá na Slovensku?
Byly tam lepší i horší chvíle. Celkově se to angažmá v Trnavě vydařilo.

Před pondělní výhrou 2:1 nad Brnem váš bývalý klub Baník Ostrava  třikrát za sebou prohrál 0:4. Co vy na to?
Kluky tam znám, jsem s nimi v kontaktu, Mají problémy s obranou. Když se nedaří, tak se prostě nedaří…

Naopak Teplice, kde jste strávil většinu kariéry, mají formu jako hrom. Na Slavii vyhrály 7:0, teď doma s Jihlavou 4:2.
Minulý rok se jim nevydařil, nevyšel jim úvod. Ale já říkal, že to je otázka jedné sezona. Teď hrají fantasticky. Mančaft je dlouho spolu, byla jen otázka času, kdy se jim začne dařit.

Byl jste se podívat i v neděli na Jihlavě?
Byl, chtěl jsem  sice původně jet k rodičům, ale v pondělí jsme měli na Viktorce trénink, tak jsem byl v Teplicích.

HRÁL ZA TEPLICE I JABLONEC. Záložník Vlastimil Stožický se v Ústí n. L. představil v dresu Viktorie Žižkov. Kariéru začal v Jiříkově, odkud po 9 letech přestoupil ještě jako dorostenec do FK Teplice, působil i v Ústí nad Labem. V roce 2008 odešel hostovat do FK Baumit Jablonec, v roce 2009 do FK Baník Most. V zimě 2011 se podruhé vrátil do Ústínad Labem. To ale po sezoně sestoupilo z první ligy a on zamířil do svého mateřského klubu na Stínadla. V roce 2012 po konci smlouvy podepsal FC Spartak Trnava, kde byl trenér Pavel Hoftych. V únoru 2013 odešel na půlroční hostování do FC Baník Ostrava a po půlroce zamířil do FK Viktoria Žižkov.