Žlutomodří se radují, Jihlavu na Stínadlech porazili 1:0

Teplice - Na Stínadlech se v sobotu slavilo, Teplice totiž poprvé na jaře vyhrály. Hubenou výhru 1:0 nad Jihlavou zařídil z pokutového kopu v 53. minutě Martin Fillo.

4.3.2017

Teplice - Jihlava 1:0Foto: VLP / Bílek František

"Pět bodů z prvních tří zápasů bereme. Řekl bych, že jsme spokojeni, ale situaci v tabulce má cenu řešit nejdřív za další dva zápasy," řekl po utkání kouč Teplic Daniel Šmejkal. To se od začátku vyvíjelo v prospěch jeho týmu, dlouhou dobu to ale vypadalo, že gólu se více než tři tisícovky fanoušků nedočkají. Snaha domácích o zteč branky Vysočiny totiž byla bez nápadu a také bez střelby na branku; v první půli mířila na Hanuše pouze jedna přímá rána. Jihlava byla neškodná, brankář "sklářů" Chudý, který kvůli zranění Grigara zaskočil v brankovišti, se mohl opalovat.

Zkraje druhé půle vletěl do obrany Jihlavy díky Horově příhře Červenka. Zaseknul míč před Rosou, bývalým hráčem Teplic, který ho poté podkopl. Pokutový kop si vzal na starosti Fillo a tvrdou střelou z minimálního rozběhu poslal míč pod tělem padajícího Hanuše do sítě. "Domácím jsme tu branku doslova nabídli tím, že jsme nedokázali zastavit brejk," uvedl k rozhodující situaci sobotníhoh duelu trenér hostů Michal Bílek.

Domácí fotbalisté byli i nadále aktivní, druhou branku ale přidal nedokázali, přestože šancí neměli málo. Na druhé straně zahrozila i Vysočina, brankář Chudý však byl vždy na místě.

"Skláři" tak zaknihovali první jarní výhru a v neděli míří do pražského Edenu k utkání s vedoucí Slavií Praha.

19. kolo první fotbalové ligy:
FK Teplice - Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)
Branka: 53. Fillo z pen. Rozhodčí: Pechanec - Koval, Vlasjuk. ŽK: Fillo - Krejčí, Batioja, Hronek, Rosa, Zoubele, Urdinov. Diváci: 3123.
Sestavy:
Teplice: Chudý - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Kučera, Ljevakovič - Fillo (76. Hyčka), Hora, Nivaldo (62. Vošahlík) - Červenka (80. Vaněček). Trenér: Šmejkal.
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa (78. Mišůn), Urdinov - Vaculík, Hronek, Štěpánek, Batioja (60. Zoubele) - Ikaunieks (64. Rabušic), Dvořák. Trenér: Bílek.

Autor: František Bílek

4.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jiří Drahoš
12

Studenti chtějí na Hradě Drahoše, Zeman si ale polepšil

Nehoda, pod níž se podepsala namrzlá silnice, ilustrační foto.
24

Počet nehod v Ústeckém kraji minulý týden: víc než dvě stovky

Schváleno! Po bouřlivé debatě mají Teplice rozpočet s rekordním schodkem

Teplice - Zastupitelé v Teplicích schválili v pátek odpoledne rozpočet města pro příští rok.

Jubilejní Lokomotif Cup rozzáří hvězdy

Ústí nad Labem - Jubilejního pátého ročníku charitativního turnaje Lokomotif Cup se zúčastní i boxerské hvězdy Bytyqi a Šálek či herec Leoš Noha.