Reprezentační pauzu prožijí v klidu rovněž fotbalisté Teplic, kteří i přes těžký los drží v tabulce výborné druhé místo. Na něj se posunuli po pondělní výhře 3:2 v Brně, kde neprohráli od podzimu 2003.

„Je důležité, že jsme ani jeden ze zápasů neprohráli. Celkově můžeme být spokojení, ale tabulka je našlapaná a bodové rozdíly malé. Už příští kolo může být všechno jinak,“ krotil euforii teplický asistent Zdeněk Klucký.

Teplická parta se zatím vyrovnává s absencí nemocného hlavního kouče Jiřího Plíška. „Jsme v kontaktu, přípravu i sestavu jsme dělali společně, odpovědnost při střídáních už byla na ně. Tam na telefonické porady už není čas,“ řekl dočasně povýšený stratég, jemuž mimo jiné vyšel tah s Marešem. „Nastoupil a dal gól, jistě, že jsem rád.“

„Při nedělním tréninku byl i trenér Plíšek, už tam jsme si řekli, co a jak,“ řekl obránce Samir Merzič, jenž se v pondělní brněnské dohrávce dočkal premiérového prvoligového gólu v teplickém dresu.

Taktické záměry trenérskému tandemu vyšly znamenitě. Na stoperu si zahrál bývalý forvard Smejkal, tradiční střední obránce Klein zvládl roli defenzivního záložníka. „Myslím, že tím jsme soupeře zaskočili. Ale Smejkal kdysi stopera hrál a i Kleina si pamatuji ze Sparty jako štítového záložníka. Oba se vrátily na posty, kde vlastně začínali a hráli dobře. Ostatně jako všichni. Dokázali jsme podržet míč, kombinovat. Jsem rád, že jsme dali tři góly. Vždyť předtím inkasovalo Brno pouze jednou,“ připomněl Klucký.

„Matula a Ljevakovič měli disciplinární tresty, Rosa je zraněný. Také pod tíhou těchto okolností jsem nastoupil v záloze. Chvíli jsem se tam rozkoukával, a možná bych času potřeboval i více, ale myslím, že v rámci možností to nebylo špatné,“ uvedl Martin Klein, jenž se dostával i do střeleckých příležitostí.

Teplický tým katapultovaly na druhou příčku nezvykle dobré výsledky na hřištích soupeřů – bod uhráli v Plzni, vyhráli nad Bohemians Praha a teď i Brnem. „Škoda, že jsme ztratili body doma, mrzí nás i vyřazení z Evropské ligy. Celkově je dvanáct bodů dobrých,“ dodal Klein.