Je pro vás nyní Jablonec velké lákadlo?
Chtěl jsem už získat novou motivaci, cítil jsem, že je čas na změnu. Podstatnou roli sehrál i fakt, že šel do Jablonce trenér Kotal, s kterým se znám z Kladna.

Řekl vám, co od vás očekává?
Mluvili jsme spolu, říkal, že by mě v kádru chtěl a určité představy i naznačil. Je ale jasné, že vám nikdo základní sestavu neslíbí. Všude je konkurence a vždy se rozhoduje až v přípravě. Jsem ale rád, že o mě stál.

Jablonec je dobrá adresa, že?
Určitě. Jsem rád, že jdu do dobrého klubu, který každý rok o něco hraje a má podobné ambice jako Teplice.

Už je váš přestup hotovou věcí, nemůže ho ovlivnit případná trenérská změna v Teplicích?
Ne, ne. Jsem rozhodnutý. Na 99 %  jdu do Jablonce.

Jak budete na Teplice vzpomínat?
Jen v dobrém. Trenér Plíšek mi dal šanci a já tam po příchodu z Neštěmic zažil vlastně celou svoji fotbalovou kariéru.

Budete do Jablonce dojíždět, nebo chystáte stěhování?
Byl jsem tam autem a ta cesta je dlouhá, samá zatáčka, jede se dlouho. Dojíždět nejde. Budeme se tam s přítelkyní stěhovat.

A teď hurá na dovolenou?
Jo, jo. S přítelkyní pojedeme někam do tepla. Týden deset dní si odpočinu a pak začnu trénovat. Příprava by měla začít snad 14. června.

Lukáš Zoubele
Věk: 26 let, nar. 20. 12. 1985
Post: fotbalový záložník
Kluby: FK Teplice, SK Kladno, FK Ústí nad Labem
Nové angažmá: FK Baumit Jablonec
Zápasy v 1. lize: 96 (na podzim nastoupil v minulé sezoně v základní sestavě jednou, na jaře ve třech zápasech, ani jednou neodehrál 90 minut)
Góly v 1. lize: 4 (v minulé sezoně ani jeden)

Pro Teplice je teď prioritou trenér

Teplice – Dva záložníci kádr prvoligového fotbalového týmu FK Teplice opouštějí, dva budou o novém kontraktu na teplických Stínadlech v nejbližších dnech jednat.

Zatímco  středopolař Lukáš Zoubele odchází do Jablonce a David Kalivoda po skončení sezony divizní rezervy vybere jednu z nabídek, tak Vlastimil Stožický a Matej Siva možná budou žluto-modrý dres oblékat i po podpisu nové smlouvy. Ta stávající totiž oběma zmiňovaným končí.

„Sportovní úsek bude o jejich setrvání jednat hned jak bude jasno o obsazení trenérského postu," řekl Petr Heidenreich, ředitel komunikace FK Teplice.

Příští týden by mělo být definitivně jasno, zda v Teplicích zůstane trenér Petr Rada, či zda odejde do Slavie a na Stínadla přijde nový kouč. To však nebude mít vliv na rozhodnutí Lukáše Zoubeleho ani Davida Kalivody.

„Změna trenéra? To jsou jen spekulace, které nesleduji. Ať zůstane trenér Rada nebo přijde jeho nástupce, moje rozhodnutí se nezmění. Z Teplic po skončení smlouvy odejdu," uvedl Kalivoda, bývalý hráč Slavie, Žižkova, Brna či Blšan: „Nabídky mám z ligy i zahraničí, bude mi třicet, těch přestupů už moc nebude, proto nechci nic uspěchat. Podepsané ale zatím nic nemám."

„Jablonec? To je jisté na 99 procent. Už jsem se rozhodl," dodal Lukáš Zoubele.