Hasiči Deník
24.10.2018

FOTO: U Modlanské nádrže vařili mladí hasiči, z kotlíků jim to vonělo

Modlany - Mladí členové sborů dobrovolných hasičů z Teplicka si dali dostaveníčko u Modlanské nádrže. Připravovali tříchodové soutěžní menu.

24.10.2018

Už řadu let nasazují životy. Za věrnost k uniformě převzali hasiči medaile

Teplice, Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ - Služební medaile Hasičského záchranného sboru ČR za věrnost II. a III. stupně převzali hasiči z celého Ústeckého kraje v teplickém Zahradním domě.

1.9.2018

FOTO: Dvě minuty galejí. Železným hasičem je Karel Pavlas z Hrobu

Mikulov v Krušných horách - Sbor dobrovolných hasičů v Mikulově pořádal v sobotu již 7. ročník soutěže Železný hasič v prostoru pod slalomovým svahem.

28.8.2018

Hasič z Teplic se stal mistrem republiky

Teplice, Liberec - Příslušník HZS Ústeckého kraje se stal absolutním vítězem ve sportovní disciplíně výstup do čtvrtého patra cvičné věže na Mistrovství ČR v požárním sportu v Liberci.

16.11.2015

Hasiči zasahovali u neznámé chemické látky za nádražím v Teplicích

Teplice - Při vyklízení sklepů v soukromém objektu v Závodní ulici byly nalezeny staré sudy. Při manipulaci z nich začala unikat neznámá látka. Na místo proto povolali hasiče.

10.11.2015

Poplach ve Velvětech, unikající chemikálie sem svolala hasiče

Teplicko - Ale neděste se! Simulovaná havárie potrubí s louhem posloužila jen jako námět pro cvičení.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2015

V Dubí v Ruské ulici hořel v noci na pondělí odpad v domě

Dubí - Čtyři obyvatele, kteří se nadýchali kouře, odvezla záchranná služba. V teplické nemocnici skončili dva dospělí a dvě děti. Dům muselo opustit 31 lidí.

15.3.2012

MÁME FOTO: Hasiči likvidovali požár odpadu v opuštěném objektu v Bílině

Bílina - U požáru odpadků v opuštěném objektu v Důlní ulici v Bílině zasahovala ve středu odpoledne přivolaná jednotka bílinských profesionálních hasičů.

24.10.2009

LIDÉ SV. FLORIÁNA: Nejmladší hasič v Zabrušanech je šestiletý

Zabrušany /FOTOGALERIE/ - Starostou SDH Zabrušany je Ivo Šilhan. Odpověděl nám na několik otázek, abychom alespoň trochu zmapovali činnost a další aktivity tohoto sboru.

16.9.2009

Bílina má i profesionální hasiče

Bílina - Profesionální jednotka hasičů sloužících v Bílině patří pod hlavičku Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, konkrétně pod teplickou základnu.

9.9.2009

SDH Krupka funguje už přes 135 let

Krupka - Kronika sboru SDH Krupka uvádí, že 9. května roku 1873 schválilo městské zastupitelstvo stanovy dobrovolného sboru hasičů a k tomuto datumu se traduje založení sboru.

2.9.2009

V Háji se hodně věnují práci s dětmi

Háj - Historie hasičů v Háji u Duchcova se datuje už přes šedesát let.

26.8.2009

KOZLŮV POČIN: Požární útok zvládli v pěti

Sobědruhy - Požární útok se běhá v sedmi lidech. Sobědružští hasiči to zvládli v pěti a ani si prakticky nevšimli, že jim na startovní čáře chybí další dva členové týmu.

26.8.2009

Teplice mají hasiče i v Sobědruhách

Sobědruhy - Sbor dobrovolných hasičů v Sobědruhách patří oficiálně pod město Teplice a je tak jediným sborem, kromě profesionálů, který zde funguje.

19.8.2009

Mikulovští hasiči obnovili činnost

Mikulov - Sbor dobrovolných hasičů v Mikulově nedávno opět obnovil svou činnost. Historii má přitom velmi bohatou. Vznik hasičů v Mikulově je datován k 10.9.1877, kdy se na radnici sešlo 53 zakládajících členů.

12.8.2009

KOZLŮV POČIN: Na návsi mají kapličku sv.Floriana

Teplice - Úpořinští hasiči se mohou pochlubit jednou specialitou. Přímo uprostřed Úpořin stojí kaplička, která je zasvěcena patronovi všech hasičů, sv. Florianovi.

12.8.2009

Úpořinským hasičům pomáhá nová Tatrovka

Úpořiny - Sbor dobrovolných hasičů v Úpořinách slavil před dvěma lety 60 let od svého vzniku. Úpořiny spadají pod bystřanský obecní úřad a spolupráce s obcí je více než dobrá.

5.8.2009

Kozlův počin: Hasiči uspořádali velkou výstavu

Teplice - U příležitosti 140. výročí uspořádal v roce 2007 sbor velkou výstavu.

5.8.2009

Součástí stanice je výcvikové centrum

Teplice - Za jeden z podnětů pro vznik prvního hasičského spolku, který byl oficiálně registrován v Teplicích, je možné brát velký požár hotelu de Saxe z roku 1866.

29.7.2009

Kozlův hasičský počin: Dubští vyměnili Tatrovku a bude z ní veterán

Dubí - Hasiči v Dubí si před časem vyhlédli u kolegů v Kladrubech Tatrovku s označením 805. Hned se jim zalíbila a také hodila do jejich „tatrováckého“ vozového parku. Vyměnili ji za cisternu. Nyní prochází auto regenerací, po které bude zařazeno na veteránské značky. Sloužit bude jako ukázkové při různých oslavách.

29.7.2009

Jednotka v Dubí je složená ze dvou sdružení, Dubí a Mstišova

Dubí - První zmínka o činnosti hasičů v Dubí na Teplicku je z doby před 165 lety. Tehdy se dala dohromady první parta chlapů, která se starala o požáry na území města a v oblasti Krušnohoří.

22.7.2009

KOZLŮV POČIN: Zbrojnici si zrekonstruovali svépomocí

Proboštov - Dobrovolní hasiči sdružující se pod hlavičkou SDH Proboštov poskytovali asistenční pomoc při povodních v roce 2002, kdy jejich služby přivítali v Dubí a pak také Roudnici nad Labem.

22.7.2009

Proboštovští hasiči preferují požární ochranu

Proboštov - Počátky hasičů v Proboštově se datují už před sedmdesáti lety. Tehdy sbor podle dostupných pramenů čítal osmnáct lidí, když první záznam o činnosti je z 27. 9. 1936.

16.7.2009

KOZLŮV POČIN: Měruničtí jsou pořadatelé 1. kola Krušnohorské ligy

Měrunice - Před čtyřmi lety se poprvé zapojilo družstvo SDH Měrunice do severočeské Krušnohorské ligy v požárním útoku na terče.

16.7.2009

KOZLŮV POČIN: Velitel málem podpálil hasičárnu

Osek - Co se týče zásahů oseckých hasičů, problémové lokality pro dopravu jsou lesnaté oblasti Krušných hor, Loučná, Dlouhá louka, kam se těžko dostává technika. Vše se musí likvidovat ručně.

15.7.2009

V Měrunicích není o mladé hasiče nouze

Měrunice - Obec Měrunice na Bílinsku patří k malým v celém teplickém okrese.

8.7.2009

V Oseku mají mladí hasiči zelenou

Osek/Hasičský sbor v Oseku byl založen v roce 1926. Zápisy v kronice uvádějí, že první, takzvaná seznamovací schůze se konala v tehdejším hostinci U Jíšů.

1.7.2009

KOZLŮV POČIN: Hostomičtí hasiči pomáhali při povodních

Hostomice - Hostomičtí hasiči v roce 2002 pomáhali při povodních v obci, když se rozbouřila řeka Bílina.

1.7.2009

Hostomičtí hasiči si vychovávají svoji krev

Hostomice - Hostomický český sbor dobrovolných hasičů byl založen v září 1934. Sbor měl 24 činných a 35 přispívajících členů. Do roku 1935 v obci působily dva hasičské sbory - český a německý.

24.6.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN - Lhenice úspěšní v soutěžích

Lhenický sbor hasičů se kromě práce spojené s hašením požárů a technických pomocí pravidelně zúčastnňuje soutěží a to nejen regionálního charakteru.

24.6.2009

SDH Lhenice funguje už přes sedmdesát let

Lhenice /SERIÁL DENÍKU/ - Obec Bžany na Teplicku má k dispozici zásahovou jednotku ve Lhenicích, která je připravena zasahovat při požárech a živelných pohromách.

19.6.2009

Hasiči SDH Štrbice patří k nejlepším v Krušnohorské lize

Teplicko/FOTOGALERIE/ - V rámci seriálu, který má za cíl představit jednotlivé sbory dobrovolných hasičů v teplickém okrese, jsme zavítali do Štrbic, na katastru obce Světec.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT