Bylo úterní dopoledne, když běžný pracovní proces v chemičce ve Velvětech přerušila siréna. Z prasklého potrubí vystříkl 50% louh. Chemikálie vytekla na kamion pod potrubím, postříkala řidiče a další tři osoby, které pod potrubním mostem zrovna v tu dobu procházely.

Na místo vyjeli hasiči a záchranka. Policie jim zajišťovala cestu. Začalo cvičení, které mělo za cíl vyzkoušet zásah a koordinaci v takto vzniklé situaci, která může nastat.

Cvičení hasičů v chemičce ve Velvětech, kde byla nahlášená havárie - prasklo potrubí s louhem, potřísnilo to lidi v místě havárie.

Na hasiče HZS Teplice po příjezdu už čekal velitel místní zasahující jednotky, který je seznámil se situací.

Rozjel se zásah se vším všudy. Na místo se postupně sjelo několik jednotek.

Cvičení hasičů v chemičce ve Velvětech, kde byla nahlášená havárie - prasklo potrubí s louhem, potřísnilo to lidi v místě havárie.

Celé cvičení bylo pod dozorem lidí z HZS Teplice, kteří to celé vymysleli a zorganizovali. A mělo rozhodně svůj smysl. Místo, kde se Velvěty a chemička nachází, je situováno v blízkosti frekventované silnice E55 a také přilehlé řeky Bíliny. Je zde nebezpečí úniku nebezpečných látek do řeky a také přímé ohrožení životního prostředí.

Cvičení hasičů v chemičce ve Velvětech, kde byla nahlášená havárie - prasklo potrubí s louhem, potřísnilo to lidi v místě havárie.Po skončení cvičení, do kterého se zapojil také Český červený kříž, aby namaskoval figuranty, přišel na řadu rozbor, a to některých situacích hned přímo na místě. Podívejte se na fotografie, které jsme na místě pořídili. Uspořádány jsou ve fotogalerii. Povšimněte si například toho, do jakých obleků se musejí hasiči nasoukat v takových "chemických" situacích. A že se v nich zapotí, to je jasné. I ke cvičení však v takových situacích přistupují zodpovědně. Nepochybně se jim to pak hodí při tzv. ostrém zásahu. Ten si ale nikdo nepřejeme.