V současné době má dvaadvacet členů, z toho čtyři jsou ženy. Jeho historie se datuje už osmdesát let. Sídlo požární zbrojnice mají u hlavní silnice, při výjezdu ze Sobědruh na Krupku.
Zbrojnice je poměrně velká a sousedí hned s velkou garáží na dvě auta. Stojí zde vozidlo Liaz, které je vybaveno jako cisterna a pak Avie pro převoz lidí a nebo do výjezdu.

„Plánujeme obnovu vozového parku. Požádali jsme o dotace. Uvidíme. Alespoň vyměnit Avii za transportera by bylo potřeba,“ říká Josef Lipš ze sobědružského sboru dobrovolných hasičů.

Hasiči prošli během osmdesáti let svým vývojem. „Od sedmdesátých let, co tady působím, se toho hodně změnilo. Měli jsme okolo padesáti členů, po devadesátých letech to pomalu začalo ustupovat a dnes máme jen přes dvacet. Máme z toho dvanáct lidí do výjezdu, což plně dostačuje,“ podotkl Josef Lipš z SDH Sobědruhy, potažmo Teplice. Hasiči v Sobědruhách fungují jako stanice JPO III, tedy s výjezdem do deseti minut po vyhlášení poplachu.
V Sobědruhách chybí skupina dětí a mládeže, což ale není překážkou do budoucna.

Josef Lipš si také pochvaluje spolupráci s městem, pro které vlastně tito hasiči fungují jako městský sbor. Město dává peníze na zajištění chodu stanice.
Je také do budoucna potřeba obnovit staniční cisternu se stříkačkou. Chtěli by také nové členy, ale zájem ze strany Tepličanů není.
Podle statistik, které nosí Josef Lipš v hlavě, mají sobědružští hasiči letos už asistenci u likvidace osmi požárů. Na seznamu jsou další technické pomoci a také dobrovolná činnost v oblasti pořádání akcí, například při dětském dnu na fotbalovém hřišti v Sobědruhách.
Hasiči jsou vybaveni i pro případy čerpání vody ze sklepů při záplavách.