Na tehdejším náměstí v Oseku byla k dispozici jedna garáž, kde byl zaparkován kropicí vůz a také zde mohlo stát vozidlo určené pro přepravu nemocných. Sbor byl prakticky bez prostředků a zadlužil se pořízením nezbytné výstroje.
V současné době má sbor dobrovolných hasičů v Oseku dvacítku členů. Jak prozrazuje seznam uveřejněný na stránkách sdružení, nechybí ani ženy. Sdružení hasičů se prolíná prakticky s JPOIII, která v Oseku působí. „Činnost obou subjektů musí ladit. Máme svěřený majetek od města, který je potřeba udržovat,“ říká Martin Kolena, starosta místního sboru hasičů.

V současné době prochází v Oseku rekonstrukcí požární zbrojnice. Došlo k výměně starých oken za plastová, bude se dělat odvodnění a na řadu příští rok má přijít také fasády. Sbor reaguje na poplach, buď od starosty obce a nebo přímo od operačního střediska HZS.
Hasiči likvidují požáry v okolí, například při požárech lesních porostů, nebo černých skládek. Vyjíždějí také k požárům domů a podobně. Jsou v kontaktu s velitelským střediskem. Poskytují také v případě potřeby technickou pomoc, například při čištění odtoku rybníka.
Starosta sboru Martin Kolena si pochvaluje spolupráci s vedením obce, a také s bílinskými doly, které přispívají na činnost.
Bez povšimnutí nemůže zůstat činnost mládeže. Ve sboru je třiadvacet dětí. Zrovna tuto sobotu vyjíždějí některé z nich na tábor organizovaný právě SDH Osek.

Děti jezdí také na soutěže, občas se i zadaří vybojovat první místa.
V těchto dnech se rozroste vozový park oseckých hasičů o další vozidlo. Budeme o tom informovat po návratu dětí z tábora, kam se chystají už tento víkend.