Marius Betten Kristoffersen, dvacetiletý obránce, totiž pochází z Norska. K dračí smečce se připojil po Novém roce a po svém krajanovi Danielovi Sørvikovi, který úspěšně válí za extraligový Litvínov, se stal dalším Norem v některém ze severočeských celků. „Sørvika sleduju, hrál jsem proti němu jednou, ale osobně ho neznám," říká Marius, jenž se do Bíliny dostal díky svému agentovi.

„Hrál jsem za rodný Rosenborg Tronheim, kde jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Pak jsem si vyzkoušel druhou nejvyšší soutěž v Ringerike Panthers, kde jsem na podzim skončil a šel zkusit štěstí do HK Poprad. Tam jsem chvilku nastupoval za juniorku a s pomocí mého agenta jsem se ocitl v Bílině," líčí Kristoffersen svou dobrodružnou cestu.

To, že se mu podařilo zahrát si Get-ligaen, nejvyšší norskou soutěž, je pro něj vyznamenáním kvality, přesto má z působení v Ringerike Panthers smíšené pocity. „Bylo mi 16 let, když jsem měl možnost si zahrát závěr ligy. Bohužel, na to nevzpomínám v nejlepším. Ne že bych neměl radost. Jenže klub v tu dobu trápily finance a tak po sezóně opustil nejvyšší soutěž. Dokonce klub celý zanikl. Nepřeji to žádnému týmu, natož fanoušků, kteří vás chodí léta podporovat," smutní i s odstupem času nad truchlivým osudem Panterů.

Co je jeho cílem v Bílině? „Jsem tady, abych se stal lepším hráčem," říkal na začátku roku. „V týmu je plno mladých kluků, kteří bojují o lepší místo v klubech hrající vyšší soutěž, takže i já doufám, že si brzy zahraji hokej na profesionální úrovni," snil o sportovním progresu. „Bílina má dobrý tým. Hlavně první dvě formace hrají velmi dobře. Podle mě hrajeme dobrý hokej, ale děláme zbytečné chyby, které nás stojí body," vystihl Marius.

Hlavně vinou neskutečných minel a pravidelného selhávání v dobře rozehraných zápasech totiž Draci skončí sezónu už po základní části.