Dlouho se zdálo, že rozhodující branku obstaral v 38. minutě zkušený hostující bek 37letý Derner, liberecký rodák a jeden ze služebně nejstarších Bílých Tygrů. To ale neplatilo a drama, ve kterém byla liberecká parta aktivnější (na střely vyhrála 36:22), nakonec nepoznalo vítěze ani v základní hrací době. Minutu a půl před koncem třetí třetiny si totiž prodloužení vynutil další zkušený borec – domácí Jarůšek, jenž v čase 58.13 vyrovnal na 1:1.

Prodloužení ale nemělo dlouhé trvání. Po 106 vteřinách bylo hotovo. Střelou mezi betony nejlepšího domácího hráče brankáře Godly určil vítěze centr druhého libereckého útoku Gríger.

Poražení měli nakonec i trochu smůlu, neboť litvínovský gólman při druhé inkasované brance neměl hůl. Tu mu o chvilku předtím jeden ze spoluhráčů nechtěně vykopl.

Dohrávka 16. kola extraligy:

Litvínov – Liberec 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Jarůšek (Ščotka) – 38. Derner (T. Hanousek, A. Musil), 62. Gríger (Vitásek). Rozhodčí: Šír, Pilný – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:5.

Litvínov: Godla – Balinskis, Cibulskis, Demel, D. Zeman, Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Žejdl, Gerhát, Látal – P. Zdráhal, M. Hanzl, Jarůšek – M. Havelka, Helt, Zygmunt.

Liberec: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner, Bulíř, Lenc – Najman, Gríger, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek, Rychlovský – D. Špaček, Šír, Průžek – A. Dlouhý.