Šest kol před koncem základní části II. hokejové ligy má Bílina na play off náskok dvou bodů. V první polovině sezony platila nováčkovskou daň a dokonce uvízla i na posledním místě tabulky. Poté šly ale její výkony nahoru. To Milevsko po slušném rozjezdu zažívá výkonnostní sešup. Na Draky má nyní náskok pouhých šesti bodů.

„Musíme hrát hlavně dobře odzadu, být trpělivý. Bude to boj. Potřebujeme každý bod pro udržení play off,“ ví moc dobře Tomáš Fikrt, brankář HC Draci Bílina. V poslední době ho ale z postu jedničky týmu vytlačil Miroslav Brzobohatý. Který gólman se postaví v sobotu do branky známo není. Určitě však na ledě nebude chybět útočník Vlastimil Salač, s 28 body za 11 gólů a 17 asistencí nejlepší hráč Bíliny v kanadském bodování. „Milevsko je nepříjemné. Hraje hodně dopředu, vzadu má pár zkušených hráčů. My ale nebereme nic jiného než vítězství,“ hlásí bojovně.

Před týdnem Draci prohráli 0:1 v Benešově, kde rozhodovaly až samostatné nájezdy. „Pak bylo nějaké volno, pořádně jsme potrénovali. Věřím, že jsme s kluky nabyli spoustu nových sil a Milevsko zdoláme,“ vyhlíží tři body Fikrt.

Vedení klubu pro fanoušky opět připravuje přestávkové soutěže o ceny, chybět nebudou ani maskoti – dva dráčci Drabilín a Bořilín. „Fanoušci jsou celou sezonu skvělí. Věřím, že přijdou v hojném počtu i na Milevsko. Jde do tuhého, hodně teď jejich podporu potřebujeme,“ zvedá diváky z gaučů Tomáš Fikrt.