Draci prohráli v sobotním utkání s Kláštercem nad Ohří před domácím publikem 0:5. Zápas se přitom mohl vyvíjet zcela jinak, ale tým trenéra Miroslava Kanise své šance neproměnil, naopak hosté byli úspěšní.

„Bohužel, první dvě třetiny byly dobré, ale první chyba se stala, že jsme inkasovali na 0:2 těsně před druhou sirénou. Následně jsme kapitulovali i na začátku třetí části hned dva rychlé a laciné góly. To už bylo po zápase. Ale 40. minut to bylo vyrovnané utkání,” mrzí kouče. Jdou podle Kanise inkasované branky na vrub gólmana? „To už teď je jedno, prostě se stalo. Samozřejmě, že to byly laciné góly, ale to se nedá nic dělat, stalo se.” Utkání mělo hodně vyloučených hráčů, k vidění byla spousta faulů. Disciplína Draků nebyla ukázková… „Já se k tomu příliš nechci vyjadřovat. Jsem totiž přesvědčený, že ty fauly nebyly viděny na obě strany stejně. Nechci říct, že mi jsme nefaulovali, ale ty fauly, které byly ze strany Klášterce, potrestány nebyly. A to pak vyústí v to, co jsme viděli v třetí třetině, což je zcela logické. Hra byla přerušována více než často a naši hráči už reagovali hodně podrážděně. Nyní se ale budete muset hodně rychle oklepat, ve středu už Vás čeká souboj na ledě druhého týmu tabulky z Řisut. Prohráli jsme nyní s týmem, který je zcela určitě nejlepším v této naší skupině a moji kluci dvě třetiny bojovali i o body a byli vyrovnaným soupeřem. Musíme jít dál, to se prostě nedá nic dělat.”

Dnes tedy pokračuje 2. hokejová liga 18. kolem, ve kterém Bílina míří na led druhého týmu soutěže HC Řisuty. Doma Draci nastoupí v sobotu 26. listopadu od 17.30 hodin proti pátému Jablonci.