Bílině by v případě porážky mohly hrozit i starosti se záchranou, měla by pak na Milevskou náskok pouhých čtyř bodíků. „Nebojím se říct, že pro nás bude utkání s tímto soupeřem zápasem sezony. Pokud vyhrajeme, budeme zachránění," tvrdí sekretář Draků Jan Perný.

V hlavách hráčů jsou možná ještě tři předchozí nevydařené duely. V tom posledním bílinští lední hokejisté padli před svým publikem se Sokolovem. Po porážce 3:6 se rozebíraly její příčiny. „Nedali jsme vyložené šance, to zápas rozhodlo," ví moc dobře obránce Miroslav Polák. Podle Perného ale porážky nevězí jen v nedávání gólů. „Sice je pravda, že jsme jich dali nejméně ze všech týmů v soutěži. Vyplývá to ale i od obránců, nemůžou za to jen útočníci. Pokud to nejde obráncům, tak je rozháraná hra celého kolektivu," soudí.

Milevsko je určitě k poražení, Bílina s ním v právě probíhající sezoně hrála třikrát a pokaždé zvítězila. V prvním utkání vyhrála v Milevsku 5:3, poté doma rozstřílela svého soupeře 9:5, a v posledním vzájemném střetnutí, které opět viděly Západní Čechy, zvítězila 3:2. „Musíme vyhrát i tentokrát!" velí Polák.

Draci budou spoléhat na produktivitu Tomáše Urbana, jenž dal už 17 gólů a na 14 nahrál. Produktivní jsou také Hrubant s Kabeláčem. Otázkou je, kdo nastoupí v bráně Bíliny. Zatím nejvíce má odchytáno Miroslav Brzobohatý. Jeho průměr inkasovaných branek na zápas však není příliš lichotivý – 4,36. V posledním utkání jej střídal Svoboda.

Jak se asi bílinským brankářům bude vést proti Milevsku?