Do druhé třetiny však nastoupila jiná Bílina a Benešov byl pořádně zaskočený. Veterán Machulda začal ve 22. minutě nevídanou kanonádu. Draci během prostřední části hry nasázeli benešovským „vodním lvům“, jak se klubu říká, šest gólů! Po dvou částech hry vedli domácí 7:4. V poslední třetině se Benešov vzpamatoval a snažil se o korigování stavu. Během dvou minut na začátku třetí třetině zlikvidoval Fikrt dva sólové úniky benešovských hráčů. V 50. minutě se sice podařilo dát hostům dvě branky a stáhnout stav na rozdíl jediné, ale Draci si premiérové vítězství vzít už nedali a navíc ho pojistili brankami Salače a Nováka. Vladimír Machulda, velezkušený odchovanec Litvínova, si na své konto připsal celkem šest kanadských bodů.

„Po první třetině to vypadalo špatně, hráli jsme nervózně, zakřiknutě, bojácně. Moc jsme si uvědomovali zodpovědnost, všichni chtěli a prostě to nešlo. Druhou třetinu nastartoval výbornými zákroky brankař Fikrt, to mančaft zvedlo. Jinak druhá třetina z naší strany skoro snová, šest nula. Co k tomu říct. Bohužel ve třetí třetině jsme v oslabení dostali gól, i když soupeř zahrál přesilovku výborně, ale druhý gól byl trochu šťastný, a to nás dostalo na chvíli dolů. Ale nakonec jsme se zase dokázali zvednout. Trošku divoký vývoj, ale důležité a vydřené vítězství,“ byl po zápase spokojen manažér a trenér Draků Miroslav Kanis. V soboru zajíždí Bílina do Milevska a doma se představí ve středu 28. září v zápase se Sokolovem. Bílina je po 3. kole na šestém místě tabulky.

II. hokejová liga řečí čísel a statistik:

HC Draci Bílina HC Benešov 9:6 (1:4, 6:0, 2:2). Branky: 22. a 36.Machulda, 27. a 39. Kýhos, 39. a 57. Salač, 16. Szakal, 33. Kříž, 58. Novák. Rozhodčí: Kostourek Sentenský, Šulo. Vyloučení: 11:10 (Kýhos 10+20, Maďa 2+10 - oba Bílina). Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Bílina: Kaššák (21. Fikrt) Havlůj, Müller, Chromý, Panuška, Zeman, Jirkovský, Polák, Kunrt -Szakal, Machulda, Kýhos Karel, Salač, Urban Maďa, Příhoda, Kříž Lhotka, Nedrda, Novák.

Ostatní výsledky 3. kola II. liga, skupina Západ: Děčín Sokolov 7:5, Klatovy Řísuty 1:5, Jablonec Kobra 3:5, Klášterec - Milevsko 5:2.

Tabulka: 1. Řísuty 9, 2. Milevsko 6, 3. Kobra 6, 4. Děčín 6, 5. Klášterec 5, 6. Bílina 3, 7. Klatovy 3, 8. Jablonec 3, 9. Benešov 1, 10. Sokolov 0.

Autor: Oldřich Bubeníček