Bílina je odpadlík skupiny Sever, o udržení hraje s nejhoršími týmy zbylých skupin II. ligy. Nejdřív si doma poradila s Řisuty, porazila je 8:4, pak ale prohrála v Hodoníně vinou zpackané třetí třetiny 3:5. Ve Slaném potřebovala bodovat, aby její naděje na udržení soutěže byly co nejvyšší; udrží se totiž pouze ten, kdo v play-down bude první.

Budou se Draci radovat v baráži?
Draci zahajují barážovou misi doma. Chtějí dokázat, že do kraje nepatří

Hrdiny sobotního střetnutí byli oba brankáři, Pánek a Michajlov dlouho odolávali. Jako první inkasoval gólman Draků, kterého minutu před koncem druhé periody překonal Zich. Řisuty v tu chvíli využily pětiminutovou přesilovku, kterou hrály po faulu Hynka na Čermáka. Faulovaný Čermák se pomstil nahrávkou na vedoucí branku a čtyři minuty před koncem duelu pak proměnil své sólo. Bílina bleskově snížila Šeflem a Kubinčák v závěrečném náporu trefil břevno domácí klece.

Bílina musí ve středu porazit Hodonín (18.00) a doufat, že Drtiči z jižní Moravy poté porazí doma Slaný. Šanci na udržení má i Hodonín, jeho povinností je ale zvítězit na ledě Draků.

Řisuty – Bílina 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 39. Zich (Čermák, M. Kučera), 56. Čermák (Sýkora, Matula) – 57. Šefl (Zdeněk, Bittner). Rozhodčí: Battěk, Červenka – Horažďovský, Teršíp. Diváci: 186. Řisuty: Pánek – Matula, Zich, J. Kučera, Řepka, Malovický – M. Kučera, Patyk, Rendla – Sýkora, Čermák, Petráš – Havlůj, Janeček, Okegawa – Výrut, Náprstek. Bílina: Michajlov – Nerad, Bittner, Hynek, Kučera, Urban, Šefl, Druxa – Zdeněk, Mašek, Kubinčák, Konášek, Delmarche, Kolíček, Daniel, Fábry, Uher.